Arsenal potwierdził transfer nowego bramkarza

Piłkarze Arsenalu
PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze Arsenalu

Arsenal w poniedziałkowe popołudnie potwierdził transfer nowego bramkarza. Od nowego sezonu w kadrze Kanonierów znajdzie się Matt Turner, który do tej pory występował w New England Revolution.

  • Matt Turner został oficjalnie nowym bramkarzem Arsenalu
  • Reprezentant Stanów Zjednoczonych ma zwiększyć rywalizację o miano numeru jeden w zespole Kanonierów
  • Zadowoleni z pozyskania Amerykanina są Mikel Arteta i Edu

Matt Turner oficjalnie w Arsenalu

28-letni reprezentant Stanów Zjednoczonych podpisał długoterminowy kontrakt z Arsenalem, do którego przenosi się za ponad 6 milionów euro. 

Zadowoleni z pozyskania nowego bramkarza są menedżer zespołu Mikel Arteta i dyrektor techniczny Edu.– Matt jest doświadczonym bramkarzem, który wniesie wysoką jakość do naszego zespołu. Swoimi występami w ostatnich latach, zarówno w MLS, jak i na poziomie międzynarodowym w reprezentacji Stanów Zjednoczonych, że jest bramkarzem, który wzmocni nas w przyszłym sezonie. Witamy Matta i jego rodzinę w klubie oraz cieszymy się na współpracę z nim w nadchodzących latach – powiedział Mikel Arteta.

– Jesteśmy zachwyceni, że Matt do nas dołącza. Matt jest bramkarzem o uznanej jakości i doświadczeniu, który będzie świetnym uzupełnieniem naszej drużyny. Znaleźliśmy Matta już jakiś czas temu i ciężko pracowaliśmy, aby jego transfer doszedł do skutku, tak aby mógł dołączyć do nas przed lipcowym rozpoczęciem przygotowań. Teraz z niecierpliwością czekamy, aż Matt dołączy do nas, zaaklimatyzuje się w nowym domu i rozpocznie pracę przed następnym sezonem – dodał Edu.

W zespole Kanonierów Turner będzie występował z nr 30 na koszulce.

Zobacz także: Mistrz Anglii pewniakiem do wzmocnienia Arsenalu? Arteta może otrzymać wymarzonego napastnika

Komentarze