Karol Angielski zaprezentowany w nowym klubie

Karol Angielski
Pressfocus Na zdjęciu: Karol Angielski

Karol Angielski oficjalnie jest już piłkarzem Sivassporu. Turecki klub w piątek poinformował o transferze Polaka, za którego Radomiak Radom otrzyma 650 tysięcy euro. Dla Polaka będzie to pierwszy zagraniczny zespół w karierze.

  • Ostatni sezon był dla Karola Angielskiego bardzo udany
  • 26-latek strzelił w 35 meczach 18 bramek i został najlepszym polskim strzelcem ubiegłego sezonu w Ekstraklasie
  • Napastnik w piątek podpisał kontrakt z nowym klubem, którym jest turecki Sivasspor

26-latek z szansą wypłynięcia na szerokie wody

Ostatni sezon był dla Karola Angielskiego najlepszym w karierze. Polak strzelił dla Radomiaka Radom aż 18 bramek w 35 meczach i tym samym został najlepszym polskim snajperem w kampanii 2021/22. Dobra postawa 26-latka przykuła uwagę innych drużyn, a do drużyny z Radomia wpłynęły oferty transferowe z Turcji i Arabii Saudyjskiej. 

Ostatecznie Angielski zdecydował się na przenosiny do tureckiego Sivassporu. Napastnik przeszedł już testy medyczne i podpisał kontrakt. Radomiak Radom otrzyma za jego transfer 650 tysięcy euro. Dla 26-latka będzie to pierwszy zagraniczny klub w karierze. 

Łącznie Karol Angielski w Ekstraklasie rozegrał 102 spotkania. Jego dorobek to 22 bramki. Dopiero ostatni sezon w barwach Radomiaka był dla niego przełomowy. W Sivassporze będzie miał szansę zagrać w europejskich pucharach. Turecki zespół jako zwycięzca krajowego pucharu zagra w eliminacjach Ligi Europy.

Czytaj też: Szwedzki napastnik zasilił Pogoń Szczecin

Komentarze