Juergen Klopp
Juergen Klopp fot. Grzegorz Wajda

Angielscy giganci powalczą o Bruuna Larsena

Jak podaje The Sun, trzech angielskich tuzów zainteresowanych jest usługami młodzieżowego reprezentanta Danii, Jacoba Bruuna Larsena. Piłkarz Borussii Dortmund wyceniany jest na 15 milionów funtów.

Czytaj dalej…

20-letni Duńczyk ma za sobą przełomowy sezon na niemieckich boiskach – Larsen w barwach Die Schwarzgelben pojawił się na murawie 30-krotnie i trzy razy wpisał się na listę strzelców. W marcu, zaliczył również debiut w dorosłej kadrze Danii w zremisowanym 2:2 meczu towarzyskim przeciwko Kosowu.

Bruun Larsen niedawno wrócił do Dortmundu z Włoch, gdzie brał udział w Mistrzostwach Świata do lat 20 – piłkarz BVB rozpoczął wszystkie trzy grupowe spotkania, zdobywając gola w konfrontacji z Serbią. Dania zakończyła rywalizację na fazie grupowej, gdzie zajęła drugą lokatę za plecami Niemców, wyprzedzając wspomnianą już Serbię oraz Austriaków.

Larsen na Signal Iduna Park zawitał w wieku 16-lat z duńskiego Lyngby, choć o jego podpis zabiegał m.in. Everton. Za sterami Borussii stał wówczas Jurgen Klopp, który podobno chce teraz zwerbować go do czerwonej części Manchesteru.

W czasie gdy dopinany był transfer Larsena, szefem skautów ekipy z Dortmundu był Sven Mislintat, który kilka lat później zajął te same stanowisko w Arsenalu. W lutym Mislintat przeniósł się nieoczekiwanie do Stuttgartu, ale podobno nakreślił Larsena jako priorytet dla The Gunners w letnim okienku transferowym.

Komentarze