UEFA zaoferowała angielskim klubom pieniądze za opuszczenie Superligi

Raheem Sterling w walce z Hectorem Bellerinem
Raheem Sterling w walce z Hectorem Bellerinem PressFocus

Kataloński dziennik Mundo Deportivo podał zaskakujące informacje. Według nich UEFA zaoferowała reprezentantom Premier League znaczną sumę pieniędzy za opuszczenie Superligi.

UEFA zaoferowała sporą kwotę klubom Premier League

Totalne zamieszanie w sprawie Superligi trwa w najlepsze. Reprezentanci Premier League zadali jej wielki, aczkolwiek nie śmiertelny cios. Liverpool, Tottenham, Arsenal, Chelsea, Manchester City oraz Manchester United zdecydowały się porzucić ideę powstania nowych rozgrywek, które stworzyły wraz z Realem Madryt, Barceloną, Atletico Madryt, Juventusem, Interem i Milanem.

Wydawało się, że głównym powodem takiej decyzji była ogromna presja. Pomysł otwarcie krytykowały inne kluby, europejskie organizacje, a nawet pracujący dla drużyn wielkiej szóstki piłkarze i trenerzy. Katalońskie Mundo Deportivo dowiedziało się jednak, iż nie był to powód jedyny. Według podanych przezeń informacji, fundamentalną rolę w opuszczeniu Superligi przez reprezentantów Premier League odegrała UEFA. Nie tylko przez groźby czy publiczne oskarżenia. Europejska federacja zaoferowała ponoć “wielkiej szóstce” znaczną sumę pieniędzy za opuszczenie pomysłu stworzenia nowych rozgrywek.

Ta propozycja nie dotarła jednak do klubów hiszpańskich. UEFA uważa je za swojego największego wroga, na czele z prezesem nowego tworu, Florentino Perezem. Hiszpańskie kluby, informuje dalej dziennik, nie uważają jednak odejścia angielskich klubów jako coś ostatecznego. Są przekonani, że skala projektu sprawi, że reprezentanci Premier League do niego powrócą.

Komentarze