UEFA wstrzymała działania dyscyplinarne wobec Barcelony, Realu i Juventusu

Aleksander Ceferin
fot. PressFocus Na zdjęciu: Aleksander Ceferin

Europejska Unia Piłkarska wstrzymała działania wobec FC Barcelony, Realu Madryt i Juventusu w związku z chęcią utworzenia przez te kluby Superligi. Przedstawiciele wymienionych klubów nie złożyli rezygnacji z planów utworzenia konkurencyjnych rozgrywek dla Ligi Mistrzów.

  • Superliga i temat powstania nowych rozgrywek wciąż nie jest zamknięty
  • UEFA w ostatnim komunikacie poinformowała, że wstrzymała działania, mające na celu ukaranie trzech głównych współtwórców konkurencyjnych rozgrywek
  • Sprawa na pewno będzie miała dalszy bieg

UEFA anulowała postępowała ws. Superligi

Europejska Unia Piłkarska w swoim ostatnim oświadczeniu przekonywała, że postępowanie dyscyplinarne wobec Barcelony, Realu i Juventusu nigdy nie zostało rozpoczęte. “Organ Apelacyjny UEFA uznał dzisiaj, że postępowanie jest nieważne” – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Informacja w tej sprawie pojawiła się w momencie, gdy sąd w Madrycie orzekł, że UEFA nie powinna karać trzech klubów. Dążą one nadal do powstania konkurencyjnego projektu związanego z rywalizacją z udziałem najlepszych europejskich klubów.

UEFA jednocześnie oznajmiła, że nie będzie pobierała żadnych opłat od pozostałych dziewięciu klubów, które także znajdowały się na początku w gronie współorganizatorów Superligi. W czerwcu angielskie kluby podobno uzgodniły, że zapłacą łącznie 22 miliony funtów.

W kolejnym wtorkowym oświadczeniu Europejska Unia Piłkarska jednocześnie dodała, że złożyła wniosek o wyłączenie sędziego prowadzącego obecne postępowanie ze względu na to, że jej zdaniem nastąpiły istotne nieprawidłowości w sprawie.

Barcelona, Real i Juventus mają w każdym razie poparcie sądu w Madrycie. Ten już w kwietniu orzekł, że UEFA nie może podjąć żadnych działań przeciwko superlidze. Ponieważ stanowiłoby to naruszenie europejskiego prawa w wolnym handlu.

Czytaj więcej: Juventus – Chelsea: Allegri wymyślił unikatowy atak na mecz z The Blues

Komentarze