Szef UEFA zabrał głos ws. Superligi, zapowiada surowe kary

Aleksandr Ceferin
Aleksandr Ceferin fot. PressFocus

Superliga to temat, który wstrząsnął opinią publiczną na całym świecie. Czerwony alarm w tej sprawie włączyła UEFA, która zapowiedziała dotkliwe konsekwencje dla wszystkich, którzy się zbuntują. Kary mogą być bardzo surowe, a prezydent Europejskiej Unii Piłkarskiej ostrzegł buntowników.

Ceferin nie wyklucza radykalnych kroków

Superliga miałaby być konkurencją dla Ligi Mistrzów, bo spotkania rozgrywane byłyby od wtorku do czwartku. Zdecydowanie przeciwna tym rozgrywkom jest jednak UEFA. Władze europejskiej piłki biorą pod uwagę surowe kary dla zwolenników stworzenia nowych rozgrywek.

Od kilkudziesięciu godzin pojawiają się różne informacje na temat Superligi. Za założeniem tych rozgrywek ma stać 12 ekip. W gronie tym znajdują się przedstawiciele La Liga, Premier League i Serie A. Mowa między innymi o takich klubach jak: FC Barcelona, Real Madryt, Juventus FC, Inter Mediolan, Manchester United, Manchester City, czy Liverpool FC.

Euro i mundial bez największych gwiazd?

Głos w sprawie zabrał natomiast prezydent Europejskiej Unii Piłkarskiej Aleksandr Ceferin, przekonując, że każda z wymienionych wyżej ekip, może zostać pociągnięta do wypłacenia gigantycznych odszkodowań. Stanie się tak, jeśli plany o wystartowaniu Superligi staną się faktem. Ukarani mogą być też piłkarze, którzy wezmą udział w nowych rozgrywkach.

– Zawodnicy, którzy zagrają w Superlidze nie zagrają na Mistrzostwach Świata i Euro. Piłkarze nie będą mogli grać w swoich reprezentach – zakomunikował sternik europejskiej centrali.

Gdyby potwierdziły się słowa Aleksandra Ceferina, to w szeregach Biało-czerwonych nie mógłby zagrać Wojciech Szczęsny. 30-latek broni na co dzień barw Juve. 30-latek ma kontrakt ważny do 2024 roku z włoskim klubem. W tej kampanii wystąpił w 33 spotkaniach, zachowując w ośmiu z nich czyste konto. Na dzisiaj Szczęsny jest numerem jeden w bramce reprezentacji Polski.

Komentarze

Na temat “Szef UEFA zabrał głos ws. Superligi, zapowiada surowe kary

Kibice angielskiej parszywej piątki protestują. Jeśli właściciele będą upierać przy ESL, to mogą zabierać się ze swoim cyrkiem do Azji i na Bliski Wschód. W UK nikt nie chce amerykańskiego formatu rozgrywek. Fck Glazers, Kroenke, Fenway Sports Group, Abramek, Levy and Mansour!