Napoli za Juventus w Lidze Mistrzów? Sensacyjne doniesienia mediów

Juventus FC - Napoli
PressFocus Na zdjęciu: Juventus FC - Napoli

Kanał BeIN Sport poinformował w sobotę, jakoby Napoli prowadziło zakulisowe rozmowy z UEFA w celu zastąpienia Juventusu w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Klub dowodzony przez Aurelio De Laurentiisa kategorycznie temu jednak zaprzecza.

  • Juventus to jeden z klubów założycieli Superligi.
  • Większość klubów wycofała się już z pomysłu uczestnictwa w tych rozgrywkach.
  • Juventus, Real Madryt i Barcelona nie porzuciły jednak planów dotyczących Superligi.

Juventus, Real Madryt i Barcelona nie wycofały się z organizacji Superligi. UEFA ma rozważać dalsze sankcje wobec tych klubów. Pojawiają się nawet spekulacje na temat wyrzucenia ich z europejskich pucharów.

Zdaniem BeIN Sport problemy Juventusu chciałoby wykorzystać Napoli. Prezydent Aurelio De Laurentiis miał ostatnio prowadzić zakulisowe rozmowy z UEFA w sprawie zastąpienia Starej Damy w Lidze Mistrzów. Napoli zajęło w Serie A dopiero piątą pozycję i zagra jedynie w Europa League.

De Laurentiis nie rozmawia z UEFA

Klub ze Stadio Olimpico odciął się od medialnych spekulacji. “Informacje pojawiające się w mediach są bezpodstawne. Prezydent De Laurentiis nie kontaktował się z UEFA w sprawie uczestnictwa klubu w Lidze Mistrzów” – możemy przeczytać w komunikacie klubu z Neapolu.

Juventus w żaden sposób nie skomentował tej sprawy. Nic nie wskazuje też na to, by Stara Dama miała oficjalnie wycofać się z pomysłu Superligi. Obecnie nie ma w każdym razie planów na organizację tych rozgrywek. Niemal wszyscy uczestnicy wycofali się z nich pod presją kibiców i opinii publicznej.

Czytaj także: Superliga wciąż realna? Założyciele projektu szykują kontratak

Komentarze