Juventus podjął decyzję ws. Superligi! Chce udobruchać UEFA?

Jak donosi Relevo, Juventus poinformował już Real Madryt i FC Barcelonę, że zamierza wycofać się z projektu Superligi. Przypomnijmy, że Stara Dama była jednym z inicjatorów tych rozgrywek, ale obecnie jest obiektem śledztwa UEFA.

Gianluca Ferrero, prezydent Juventusu
IMAGO / Nicolo Campo Na zdjęciu: Gianluca Ferrero, prezydent Juventusu
  • Juventus zamierza wycofać się z projektu Superligi
  • Podobno Stara Dama poinformowała już pozostałych inicjatorów projektu: Real Madryt i FC Barcelonę
  • Turyńczycy doświadczyli zbyt wielu problemów ze strony UEFA, by kontynuować tę “samobójczą przygodę”, jak poinformowali dziennikarze Relevo czy IUSport

Juventus wycofuje się z Superligi!

Szokujące wieści przekazali dziennikarze Relevo czy IUSport. Juventus zamierza bowiem wycofać się z Superligi. Rzecz jasna, nie jest pierwszym klubem, który podjął taką decyzję. Stara Dama, wraz z Realem Madryt i FC Barceloną, była jednak trójką inicjatorów, którzy jak dotąd stali ramię w ramię w imię stworzenia nowych rozgrywek.

Zarówno Włosi, jak i Blaugrana doświadczyli już pewnych nieprzyjemności w związku z napiętymi relacjami z UEFA. Obecnie Juventus jest obiektem śledztwa dotyczącego nieprawidłowości finansowych. Zespołowi odjęto też punkty w Serie A, co uniemożliwiło mu walkę o rywalizację w Lidze Mistrzów czy Lidze Europy. Jak przekazują wspomniane źródła, rekordowi mistrzowie Włoch chcą zwyczajnie wycofać się z “samobójczej przygody”. Niebawem powinniśmy otrzymać oficjalne potwierdzenie tej decyzji.

Zobacz też: Juventus dostał kolejny cios. Odchodzi kluczowy piłkarz.

Komentarze