Juventus również uległ. W Superlidze pozostały Barcelona i Real

Piłkarze Juventusu
Piłkarze Juventusu PressFocus

Juventus poinformował, że Superliga w pierwotnej formie nie mogła powstać, w związku z tym Stara Dama wycofała się z projektu. Więcej informacji wkrótce.

To nie trwało długo. Juventus również opuścił Superligę

Na oficjalnej stronie Juventusu pojawiło się oświadczenie. Jego główną konkluzją jest fakt, iż Stara Dama również wycofała się z projektu Superligi.

“W nawiązaniu do komunikatu prasowego opublikowanego przez Juventus Football Club S.p.A. z dnia 19 kwietnia 2021 roku, dotyczącego projektu stworzenia Superligi i wynikającej z niego debaty publicznej, Emitent wskazuje, że jest świadomy żądania i wyrażonych w inny sposób zamiarów niektórych klubów, aby wycofać się z tego projektu, chociaż procedury przewidziane w umowie między klubami nie zostały zakończone.

W tym kontekście Juventus, pozostając przekonany o słuszności założeń sportowych, komercyjnych i prawnych projektu, uważa, że ​​obecnie ma on ograniczone możliwości realizacji w formie, w jakiej został pierwotnie pomyślany.

Juventus nadal angażuje się w budowanie długoterminowej wartości dla spółki i całej branży piłkarskiej” – możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu Starej Damy.

Superliga, czyli z wielkiej chmury mały deszcz

Prezydent Juventusu, Andrea Agnelli, był jedną z dwóch osób, obok Florentino Pereza, najmocniej zaangażowanych w publiczne reprezentowanie projektu Superligi. Podczas, gdy głowa Realu Madryt nie wystosowała oficjalnego oświadczenia, Stara Dama ugięła się. W tym momencie z projektu Superligi wycofały się wszystkie zaangażowane kluby Premier League oraz Serie A, a ponadto Atletico Madryt. Nie znamy jeszcze oficjalnego stanowiska FC Barcelony, a także, jak wspomniano, Realu Madryt. Wszystko jednak wskazuje na to, że Superliga skończyła się tak szybko i nagle, jak się pojawiła.

Komentarze