Atletico i Inter również wycofały się z Superligi!

Piłkarze Atletico Madryt
Piłkarze Atletico Madryt PressFocus

Atletico Madryt oraz Inter Mediolan poinformowały na swoich stronach internetowych, że również wycofały się z Superligi.

Atletico: dołączyliśmy do Superligi przez okoliczności, które dziś nie istnieją

Madrycki klub w środowe południe poinformowało na swojej stronie internetowej, że wycofuje się ze struktur Superligi.

“Zarząd Atletico Madryt, który zebrał się w środę rano, zdecydował się formalnie poinformować Superligę i pozostałe kluby założycielskie o swojej decyzji, by ostatecznie nie formalizować przystąpienia do projektu.

Atletico Madryt podjęło w zeszły poniedziałek decyzję o przyłączeniu się do tego projektu ze względu na okoliczności, które dziś już nie istnieją.

Dla klubu harmonia między wszystkimi grupami tworzącymi rodzinę Rojiblancos, a zwłaszcza fanami, jest niezbędna.

Pierwsza drużyna i trener wykazali satysfakcję z decyzji klubu, rozumiejąc, że zalety sportowe muszą przeważać nad innymi kryteriami” – możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu madryckiego klubu. Nie znamy jeszcze oficjalnego stanowiska Barcelony i Realu Madryt.

Inter: piłka nożna musi się ulepszać, ale rezygnujemy z Superligi

Inter, jako pierwszy włoski klub, również odseparował się od Superligi. Klub zaznaczył jednak, że w piłce nożnej konieczne są zmiany.

“FC Internazionale Milano potwierdza, że klub nie jest już częścią projektu Superligi. Zawsze staramy się zapewniać kibicom najlepsze wrażenia płynące z gry w piłkę nożną. Innowacje i integracja są częścią naszego DNA od momentu powstania klubu. Nasze zainteresowanie we wszystkich elementach ulepszania branży piłkarskiej nigdy się nie zmieni.

Inter wierzy, że piłka nożna, jak każdy sektor gospodarki, musi być zainteresowana ciągłym ulepszaniem. Jest to konieczne, aby nadal ekscytować fanów w każdym wieku na całym świecie, w ramach stabilności finansowej.

Z tą wizją będziemy nadal współpracować z instytucjami i wszystkimi zainteresowanymi stronami na rzecz sportu, który wszyscy kochamy” – można przeczytać na oficjalnej stronie Interu.

Oba kluby poszły drogami reprezentantów Premier League, którzy już wycofali się z projektu Superligi.

Komentarze