Atalanta wyszarpała wygraną w końcówce. Niezwykłe widowisko w Rzymie

Andrea Pirlo
Pressfocus Na zdjęciu: Andrea Pirlo

Na niedzielę zaplanowano sześć meczów 31. kolejki włoskiej Serie A. W samo południe AC Milan dopełnił formalności i pokonał Genoę (:). Później na włoskich boiskach zobaczyliśmy Polaków w tym starcie Atalanty z Juventusem. Lazio wygrało z Benevento (5:3), z kolei Bologna Łukasza Skorupskiego wygrała ze Spezią (4:1). Natomiast Stara Dama ze Szczęsnym w bramce uległa Atalancie (0:1).

Rossoneri z przełamaniem na Siro

AC Milan w pierwszym sobotnim spotkaniu 31. kolejki Serie A pokonał Genoę 2:1. Rossoneri przełamali zatem złą passę na swoim stadionie, straszą jednocześnie Inter Mediolan, zajmujący pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

Pełna relacja z meczu >

Nieudane urodziny Szczęsnego

Stara Dama miała wiele okazji przed przerwą, aby objąć prowadzenie. We wszystkim przeszkodziła jednak słaba skuteczność, co zemściło się w końcówce. Atalanta przy odrobinie szczęścia wyszarpała komplet punktów w samej końcówce.

Kapitalne widowisko w Rzymie. Glik strzelił gola w końcówce

Najciekawszy pojedynek obejrzeliśmy w Rzymie. Lazio w starciu z Benevento dyktowało warunki gry, ale w pewnym momencie z 4:1 zrobiło się 4:3, z czego ostatni gol dla Czarowników zdobył Kamil Glik. Beniaminkowi brakowało na prawdę niewiele, aby w końcówce doprowadzić do sensacji.

Bologna przerwała serię porażek

Łukasz Skorupski miał sporo pracy do przerwy. Bologna szybko objęła prowadzenie, ale przed przerwą Spezia zdobyła bramkę kontaktową. Druga połowa należała już tylko do drużyny polskiego bramkarza, która dzięki wygranej powróciła na właściwe tory.

Kolejna wpadka Romy, Torino łapie oddech

Kolejne ważne zwycięstwo w walce o pozostanie w Serie A odnieśli w niedzielę piłkarze Torino. W meczu na własnym stadionie pokonali 3:1 Romę, powiększając tym samym swoją przewagę nad strefą spadkową. Goście doznając porażki oddalili się natomiast od występów w europejskich pucharach w przyszłym sezonie.