Wróciły demony Napoli. Kolejne smutne zakończenie?

SSC Napoli
PressFocus Na zdjęciu: SSC Napoli

Kibice Napoli w ostatnich sezonach mają wiele powodów do radości. Ich drużyna gra w europejskich pucharach i liczy się w walce o mistrzostwo Włoch. Niestety, brakuje najważniejszego – tytułu. Scudetto, na które wszyscy w Neapolu czekają znowu ucieka przez palce. Frustracja i zrezygnowanie pod koniec sezonu. Historia znowu się powtarza – piszą Piotr Dumanowski i Dominik Guziak z Eleven Sports w swoim najnowszym materiale na Seriea.pl.

  • SSC Napoli ciągle walczy o mistrzostwo Włoch, ale zgubiło ważne punkty w meczach z Romą i Fiorentiną
  • Te straty mogą okazać się kluczowe w końcówce sezonu, w którą właśnie weszła Serie A
  • Taka sytuacja nie jest niczym nowym w Neapolu, w poprzednich sezonach już to grali

SSC Napoli kolejny raz zawodzi

Ostatnia prosta, niezbyt wymagający kalendarz, mistrzostwo Włoch w zasięgu wzroku i… jeden punkt w dwóch meczach. To mogło się przydarzyć każdemu, ale przydarzyło się znowu Napoli. Klub spod Wezuwiusza kolejny raz po świetnym otwarciu sezonu, punktowaniu, zdobyciu pozycji lidera, utrzymywania się cały czas w czołówce, nie wytrzymuje presji na ostatnim etapie. Nie potrafi postawić kropki nad i, nie umie przełamać dominacji Interu i Juventusu.

AS Roma i Fiorentina u siebie, czterech z pięciu kolejnych rywali nie grających już o nic – terminarz wręcz idealny w drodze po tytuł. I właśnie dwie pierwsze drużyny już na starcie narobiły kłopotów ekipie Luciano Spallettiego. Tylko jeden punkt w tych dwóch meczach i cisza na Stadio Diego Armando Maradona. Kibice Napoli mogli pomyśleć wówczas: znowu to samo.

W 2018 roku Neapol świętował pokonanie Juventusu przez całą noc, a tydzień później zalewał się łzami po bolesnej porażce z Fiorentiną 0:3.

Oczywiście Napoli ma jeszcze przed sobą pięć meczów, 15 punktów do zdobycia i może po cichu liczyć na potknięcia Interu i Milanu. Sytuacja jest jednak bardziej skomplikowana niż kilka dni wcześniej, a morale piłkarzy zostało nadszarpnięte.

Cały tekst “Ciężki los Syzyfów Serie A. Czy Napoli znów wypuściło szansę na scudetto?” przeczytasz na Seriea.pl.

Komentarze