Wkrótce ważna zmiana we władzach Juventusu i Napoli

Wszystko wskazuje na to, że Cristiano Giuntoli zrezygnuje ze stanowiska dyrektora sportowego Napoli i dołączy do Juventusu, gdzie przejmie tą samą funkcję. Sprawa ma się wyjaśnić do końca przyszłego tygodnia, aby 51-latek mógł rozpocząć przygotowania i wdrażanie planów z bianconerich przed rozpoczęciem sezonu 2023-24.

Cristiano Giuntoli
IMAGO / Insidefoto Na zdjęciu: Cristiano Giuntoli
  • Giuntoli zostanie nowym dyrektorem sportowym Juventusu
  • 51-latek opuści Napoli po ośmiu latach pracy w klubie
  • To on sprowadzał do Neapolu największe gwiazdy obecnego zespołu

Giuntoli zostanie nowym dyrektorem sportowym Juventusu

Cristiano Giuntoli odegrał kluczową rolę w budowaniu świetnego składu Napoli, które sięgnęło po pierwsze scudetto od ponad 30 lat wraz z trenerem Luciano Spallettim w tym sezonie. Najpewniej pożegna się z zespołem Azzurrich i przeniesie do Juventusu.

La Gazzetta dello Sport w piątkowym wydaniu informuje, że Giuntoli ma nadzieję, że otrzyma zielone światło na oficjalne odejście ze stanowiska od prezydenta Napoli Aurelio De Laurentiisa do przyszłej środy lub maksymalnie do końca przyszłego tygodnia.

Giuntoli zabierze ze sobą do Turynu obecnych kolegów z Napoli, Giuseppe Pompilio i Stefano Stefanelli. La Gazzetta donosi również, że Giuntoli ma podpisać pięcioletni kontrakt o wartości około 1,5 miliona euro netto na sezon.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i Giuntoli będzie w stanie zakończyć swój ruch w środę, to pierwsze spotkanie z trenerem Juventusu Massmiliano Allegrim może odbyć się już w przyszłym tygodniu.

Zobacz również: Ibrahimović nie chce kończyć kariery. Wymowne słowa Szweda

Komentarze