Inter męczył się z Torino, ale ostatecznie dopiął swego [WIDEO]

Piłkarze Interu Mediolan

Inter Mediolan w ostatnich fragmentach rywalizacji przeciwko Torino przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. Marcelo Brozović wykorzystał genialne podanie od Nicolo Barelli i czwarta wygrana w sezonie Nerazzurrich stała się faktem. Po rozegraniu sześciu kolejek ligowych mediolańczycy mają na swoim koncie 12 punktów.

• Inter Mediolan wrócił na zwycięski szlak po dwóch z rzędu porażkach
  • Nerazzurri utrzymali dwupunktową stratę do SSC Napoli
  • Marcelo Brozović zdobył drugą bramkę w tym sezonie

Błysk geniuszu Barelli i Brozovicia

Inter Mediolan przystępował do starcia z Torino po dwóch porażkach kolejno z Bayernem Monachium (0:2) w Lidze Mistrzów oraz Milanem (2:3) w Serie A. Ekipa Ivana Juricia miała natomiast za sobą cenne zwycięstwo nad Lecce (1:0).

Pierwsza połowa w wykonaniu obu zespołów była po prostu słaba. Inter nie był w stanie zagrozić poważniej Vanji Milinkoviciowi-Saviciowi. Nikola Vlasić był natomiast w 20. minucie bliski pokonania Samira Handanovicia. Na wysokości zadania stanął jednak golkiper Interu i do przerwy miał miejsce rezultat 0:0.

W drugiej połowie turyńczycy kilka razy wprawili w zakłopotanie defensywę gospodarzy, ale ostatecznie wszystko wskazywało na to, że mecz zakończy się podziałem punktów po bezbramkowym remisie. W ostatnich fragmentach rywalizacji swoim geniuszem wyróżnił się jednak Nicolo Barellla, który popisał się podaniem na nos do Marcelo Brozovicia, a Chorwat wepchnął piłkę do bramki rywali.

Inter siła woli zanotował kolejne ligowe zwycięstwo. Tym samym Czarno-niebiescy w niezłych nastrojach podejdą do potyczki z Viktorią Pilzno w Lidze Mistrzów. Kilka dni później mediolańczycy zmierzą się w lidze z Udinese Calcio. Torino z kolei zagra z Sassuolo.