Prokuratura żąda długiej dyskwalifikacji dla Pogby

Prokuratura wnioskuje o czteroletnią dyskwalifikację dla francuskiego pomocnika Juventusu Paula Pogby, który uzyskał pozytywny wynik testu antydopingowego.

Paul Pogba
Obserwuj nas w
IMAGO / ABACAPRESS Na zdjęciu: Paul Pogba
  • Pogba uzyskał w sierpniu pozytywny wynik testu antydopingowego
  • Piłkarz od tego czasu jest zawieszony
  • Prokuratura żąda czteroletniej dyskwalifikacji

Pogba może zostać zawieszony na cztery lata po aferze dopingowej

Paul Pogba jest zawieszony od 20 sierpnia. Gdy wydawało się, że Francuz po długich problemach zdrowotnych wreszcie wróci do gry to spadł na niego kolejny cios. Pomocnik otrzymał pozytywny wynik testu antydopingowego. Po kilku tygodniach próba została powtórzona. Wynik okazał się taki sam.

Prokuratura Antydopingowa po zakończeniu postępowania sformułowała wniosek o czteroletnią dyskwalifikację Paula Pogby, informuje Romeo Agresti. Potwierdziły się zatem wcześniejsze medialne doniesienia, które sugerowały, że Francuza może spotkać właśnie tak dotkliwa kara.

Teraz Pogba wraz ze swoimi prawnikami będzie musiał zdecydować, jaką strategię defensywną przyjąć. Możliwy jest scenariusz, w którym Francuz pójdzie na ugodę, aby nieco zmniejszyć karę. Faktem jest, że żadne rozwiązanie nie będzie dla niego korzystne i praktycznie przekreśli dalszą karierę piłkarską. Juventus niewątpliwie rozwiąże z nim kontrakt.

Zobacz również: Notowania Diaza w Realu Madryt rosną. Hiszpan chce więcej

Komentarze