Gol Zielińskiego! Polak wyprzedził legendę [WIDEO]

Piotr Zieliński
Pressfocus Na zdjęciu: Piotr Zieliński

Piotr Zieliński strzelił gola w meczu Salernitana – Napoli. Jego bramka otworzyła wynik spotkania. 27-latek stał się drugim najskuteczniejszym Polakiem w historii Serie A. W tej klasyfikacji wyprzedził Zbigniewa Bońka.

  • Piotr Zieliński strzelił swojego drugiego gola w tym sezonie Serie A
  • Trafienie 27-latka przeciwko Salernitanie, dało Napoli triumf 1:0
  • Tym samym Zieliński stał się drugim najskuteczniejszym Polakiem w Serie A

Zieliński na ratunek Napoli

Do niedzielnego meczu z Salernitaną, Napoli przystępowało w świetnych nastrojach. Było bowiem liderem tabeli Serie A, z identyczną liczbą zdobytych punktów, jak Milan. Neapolitańczycy pokonali ostatnio 3:0 Bologną i liczyli, że z beniaminkiem również będzie podobnie.

Napoli było stroną przeważającą. Dominowało w statystyce posiadania piłki, ale nie potrafiło potwierdzić tego golem. Zwłaszcza, że musiało radzić sobie bez kontuzjowanego Victora Osimhena. Z odsieczą swojej drużynie przyszedł Piotr Zieliński.

Polski pomocnik w miało trochę szczęścia, ponieważ w 61. minucie znalazł się we właściwym miejscu o odpowiedniej porze. Po dużym zamieszaniu w szesnastce, futbolówka dotarła do Zielińskiego, a ten opanował ją i oddał strzał w lewy róg bramki. Tym samym zdobył drugą bramkę w sezonie 2021/2022.

Zieliński na Półwyspie Apenińskim gra już od dekady, chociaż w pierwszych latach dopiero przebijał się do seniorskiego futbolu. 27-latek może pochwalić się faktem, że w Serie A strzelił już 32 gole. Tym samym w niedzielnym meczu stał się drugim najskuteczniejszym Polakiem w tych rozgrywkach. O jedno trafienie wyprzedził Zbigniewa Bońka. Przed Zielińskim jest już tylko Arkadiusz Milik (38 zdobytych bramek).

Czytaj także: Pierwszy gol Żurkowskiego w Serie A! Polak bohaterem beniaminka [WIDEO]

Komentarze