Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso fot. Grzegorz Wajda

Gattuso: Milanowi zawsze było ciężko na Tardini

W pierwszym sobotnim meczu włoskiej ekstraklasy piłkarze AC Milanu w delegacji zmierzą się Parmą Calcio. W [ierwszym starciu tego sezonu z udziałem obu teamów Rossoneri wygrali 2:1. Tymczasem przed starciem na Stadio Ennio Tardini trener mediolańczyków przekonywał, że na tym stadionie Milanowi zawsze trudno się grało.

Czytaj dalej…

– Nie zasłużyliśmy na wygranie pierwszego spotkania – mówił Gennaro Gattuso cytowany przez Football Italia.

– Jutro wiem, że będzie nam się trudno grał na Tardini, bo to nigdy nie był dla nas łatwy teren. Podchodzimy do swojego spotkania, wiedząc, że nie będzie one decydujące, ale wiemy też, że możemy wiele zyskać, wygrywając – zaznaczył Włoch.

– W ostatnich dniach widziałem w oczach moich piłkarzy spokój. Wierzę, że w nasze poczynania wrócił entuzjazm – kontynuował trener Czerwono-czarnych.

W trakcie spotkania z dziennikarzami Gattuso został zapytany, czy Milan zamierza podążać szlakiem Tottenhamu Hotspur, czy AFC Ajaxu. Przypomnijmy, że obie ekipy znalazły się w półfinale Ligi Mistrzów.

– Wszystko można zrobić w życiu, ale priorytety Tottenhamu i Ajaxu są inne – powiedział Gattuso.

– Tottenham inwestował pieniądze w swój stadion, a w nie w piłkarzy, bo tych już posiada od lat – kontynuował Włoch.

– Co do Ajaxu, to w ogóle mnie nie dziwi sukces tej drużyny. Klub ten od dawna wyróżnia się niezwykłą pracą z młodzieżą. Dzięki

Wciąż niejasna jest przyszłość Andre Silvy, który jest wypożyczony z Milanu do Sevilli FC. Trener mediolańskiej drużyny także w tej kwestii zabrał głos.

– Andre Silva zdecydował się na zmianę klubu, chcąc częściej grać. Nie zmienia to jednak faktu, że zawsze go ceniłem. Zawsze mówiłem, że to może być dla nas kluczowy piłkarz, biorąc pod uwagę jego wiek i umiejętności – rzekł Gattuso.


Komentarze