Allegri: nie możemy zapomnieć o tym, co zrobiliśmy źle

Massimiliano Allegri
Pressfocus Na zdjęciu: Massimiliano Allegri

Juventus pokonał Fiorentinę 1:0, ale zwycięstwo zapewnił sobie dopiero w doliczonym czasie gry. Mimo tego Massimiliano Allegri jest zadowolony z występu turyńczyków.

  • Massimiliano Allegri zabrał głos po meczu Juventus – Fiorentina
  • Szkoleniowiec turyńczyków przyznał, że jest zadowolony z postawy swoich podopiecznych
  • Włoski trener docenił także postęp jaki wykonała jego drużyna

Juventus znów zwycięski

Przed sobotnim meczem, Juventus nie wygrał żadnej z trzech poprzednich potyczek. Seria ta mogła przedłużyć się do czterech spotkań, ale sytuację w doliczonym czasie gry uratował Juan Cuadrado. Dzięki temu turyńczycy pokonali 1:0 Fiorentinę. Co o tej batalii sądzi szkoleniowiec Starej Damy?

Jestem zadowolony z występu całego zespołu. Dobrze radziliśmy sobie na poziomie psychologicznym. Powinniśmy być źli na punkty, które straciliśmy po drodze w tym sezonie, które zabralibyśmy do domu z inną mentalnością i nastawieniem. Musimy być dzisiaj zadowoleni, ale nadal odczuwamy złość, że straciliśmy wspomniane punkty – przyznał Massimiliano Allegri.

Fundamenty zespołu walczącego o czołowe miejsca opierają się na poświęceniu. To zespół, który ma jakość, ale musi być łączony z duchem poświęcenia, determinacją w odbiorze i starciach jeden na jeden. Nie wygraliśmy ani jednego pojedynku z Sassuolo, a dzisiaj mieliśmy ich więcej – powiedział opiekun Juventusu.

Ta drużyna wywalczyła awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów z dwoma meczami do rozegrania, ale nie możemy zapomnieć o tym, co zrobiliśmy źle. Nasze największe problemy w tym sezonie wynikały z mentalności, a dzisiaj wytrzymaliśmy w najtrudniejszym momencie meczu. Cieszę się z tego .- rzekł włoski szkoleniowiec.

Czytaj także: Juventus – Fiorentina: o wyniku zadecydował gol w końcówce

Komentarze