Sensacje w Genui i Neapolu

Alexis Sanchez
PressFocus Na zdjęciu: Alexis Sanchez

Piłkarze Interu pojechali do Genui po dziewiąte ligowe zwycięstwo, do Mediolanu wracają jednak bez ani jednego punktu. Sposób na rozpędzoną w ostatnich tygodniach drużynę Antonio Conte znalazła Sampdoria Genua. Poważne potknięcie zanotowało również Napoli, które na własnym stadionie niespodziewanie przegrało z beniaminkiem ze Spezii. W środowych spotkaniach 16. kolejki Serie A zawodu swoim kibicom nie sprawiły natomiast drużyny Romy, Lazio czy Atalanty Bergamo.

Cagliari Calcio – Benevento Calcio 1:2

Rywalizacja w 16. kolejce rozpoczęła się na Sardynii, gdzie Cagliari Calcio podejmowało Benevento. W obu zespołach od pierwszej minuty wystąpili dwaj reprezentanci Polski – Sebastian Walukiewicz i Kamil Glik. Po końcowym gwizdku sędziego powody do radości miał tylko drugi z nich, którego Benevento wygrało 2:1 i odniosło szóste zwycięstwo w tym sezonie. Gospodarze potwierdzili natomiast, że znajdują się w dołku. Dla nich to trzecia z rzędu ligowa porażka.

Pełna relacja z meczu >>

Atalanta Bergamo – Parma Calcio 3:0

Początek 2021 roku jest bardzo udany dla Atalanty Bergamo. Po efektownej wygranej 5:1 z Sassuolo, teraz drużyna Gian Piero Gasperiniego odprawiła z kwitkiem Parmę. Gospodarze nie dali najmniejszych szans rywalom, którzy doznali już czwartej z rzędu porażki. W efekcie mocno zbliżyli się do strefy spadkowej, nad którą mają obecnie tylko jeden przewagi.

FC Bologna – Udinese Calcio 2:2

Bologna w niedzielne popołudnie była bliska przerwania serii sześciu kolejnych ligowych meczów bez wygranej. Zespół z Bolonii dwukrotnie wychodził na prowadzenie w meczu z Udinese Calcio, ale ostatecznie podzielił się punktami z rywalami. Ekipa z Udine do wyrównania doprowadziła w doliczonym czasie gry.

Crotone FC – AS Roma 1:3

Bez niespodzianki obeszło się na Stadio Ezio Scida, gdzie miejscowe Crotone rywalizowało z Romą. Goście wygrali pewnie 3:1 i jest to dla nich z trzecie zwycięstwo z rzędu. Dla gospodarzy, w których szeregach po raz kolejny od pierwszej minuty wystąpił Arkadiusz Reca, to już jedenasta porażka w obecnym sezonie.

SS Lazio – AC Fiorentina 2:1

Bartłomiej Drągowski nie zdołał uchronić Fiorentiny przed siódmą porażką w obecnym sezonie. Zespól z Florencji w wyjazdowym meczu musiał uznać wyższość wyżej notowanego Lazio, które w obecnych rozgrywkach spisuje się ze zmiennym skutkiem. Gospodarze mogli jednak ponownie liczyć na Ciro Immobile, który już po raz jedenasty w tym sezonie wpisał się na listę strzelców.

Sampdoria Genua – Inter Mediolan 2:1

Inter Mediolan sprawił w środowe popołudnie ogromny zawód swoim kibicom. Podopieczni Antonio Conte nie zdołali wykorzystać szansy na odniesienie dziewiątego z rzędu ligowego zwycięstwa. Sposób na Nerazzurrich znalazła Sampdoria Genua, która na własnym stadionie wygrała wicelidera 2:1. Mały wkład w ten sukces miał Bartosz Bereszyński, który pojawił się na murawie w trakcie drugiej połowy.

US Sassuolo – Genoa FC 2:1

Po wysokiej porażce 1:5 z Atalantą Bergamo na rozpoczęcie 2021 roku, Sassuolo w niedzielę zrehabilitowało się i sięgnęło o trzy punkty w konfrontacji z Genoą. Dzięki tej wygranej gospodarze awansowali na czwarte miejsce w tabeli. Z kolei Genoa wylądowała nad przedostatniej lokacie.

Torino FC – Hellas Werona 1:1

Do “polskiego” meczu we włoskiej Serie A doszło w niedzielę także w Turynie. Torino z Karolem Linettym w składzie podejmowało u siebie Hellas Werona, w szeregach którego od pierwszej minuty wystąpił Paweł Dawidowicz. Po końcowym gwizdku sędziego obie drużyny musiały zadowolić się podziałem punktów, bowiem mecz zakończył się remisem 1:1.

SSC Napoli – Spezia Calcio 1:2

Napoli nie sprostało w niedzielny wieczór roli faworyta. Podopieczni Gennaro Gattuso przegrali na własnym stadionie 1:2 ze Spezią, która tym samym przerwała fatalną serię ośmiu kolejnych meczów bez wygranej. Z kolei dla drużyny z Neapolu to czwarta strata punktów w pięciu ostatnich meczach.