“Żadnych szans”. Chilijskie media reagują na kandydaturę Michniewicza

W środę polski świat futbolu poruszyła informacja dotycząca byłego selekcjonera kadry Biało-Czerwonych - zgodnie ze słowami Andrzeja Grajewskiego Czesław Michniewicz może objąć reprezentację Chile. Portal sport.pl postanowił skonfrontować te doniesienia z lokalnymi mediami.

Czesław Michniewicz
PressFocus Na zdjęciu: Czesław Michniewicz
  • Według Andrzeja Grajewskiego Czesław Michniewicz to kandydat na trenera kadry Chile
  • Zainteresowany usługami byłego selekcjonera reprezentacji Polski miał być także Ekwador
  • Portal sport.pl zapytał lokalne media o zdanie na temat polskiego szkoleniowca

Michniewicz bez szans na pracę za sterami kadry Chile?

Czesław Michniewicz może zostać trenerem reprezentacji Chile. A przynajmniej tak twierdził Andrzej Grajewski w magazynie Gol24. – Michniewicz jest w kręgu zainteresowań Chile i miejmy nadzieję, że się to wszystko uda – podkreślił menedżer sportowy.

Jak na tę informację zareagowały media z Ameryki Południowej? Portal sport.pl postanowił zapytać lokalnych dziennikarzy, co sądzą o szansach polskiego szkoleniowca na pracę za sterami kadry La Roja, obecnie prowadzonej przez Eduardo Berizzo.

– Nie wiem, o czym mówicie. Chile notuje słabe wyniki pod wodzą trenera Eduardo Berizzo, nie wygrało żadnego meczu, ale nie mamy żadnych informacji w sprawie jego zwolnienia – przekazał sport,pl Nelson Gonzalez z telewizji T13.

– Berizzo jest u nas fatalnie oceniany, ale teraz zagra sparing z Paragwajem i w może w końcu się przełamie. Myślę, że jeśli go zwolnią, to rzeczywiście wezmą trenera z Europy, ale o Michniewiczu nie słyszałem – mówił w rozmowie ze sport.pl Rodrigo Arellano z portalu 24horas.cl.

– Nie było żadnego kontaktu ze strony naszej federacji, żadnych plotek. Nie ma żadnych szans, by został następcą Berizzo – zdradził sport.pl Pablo Ramos z chijskiego ESPN

Wszystko wskazuje na to, że Eduardo Berizzo, przynajmniej na razie, nie musi martwić się o posadę. A nawet jeżeli straci pracę, najprawdopodobniej nie zostanie zastąpiony przez Czesława Michniewicza.

Komentarze