Włosi potwierdzili dobrą dyspozycję w ostatnim meczu przed Euro

Domenico Berardi
Domenico Berardi Pressfocus

Włosi pokonali Czechów 4:0 (2:0) w meczu towarzyskim. Dla Squadra Azzurra było to ostatnie spotkanie przed inauguracyjnym starciem Euro 2020 z Turcją. Gole zdobyli Immobile, Barella, Insigne i Berardi.

Włosi w pierwszej połowie całkowicie zdominowali Czechów, dlatego nie powinien dziwić fakt, że w 23. minucie objęli prowadzenie. Ciro Immobile po nieporadnym wybiciu piłki przez jednego z obrońców rywali znalazł się z nią w polu karnym. Oddał strzał z bliskiej odległości, który po rykoszecie zmylił Jiriego Pavlenkę.

Napastnik Lazio chwilę później mógł podwyższyć prowadzenie, ale jego główka minęła lewy słupek. Prowadzenie podwyższył w 42. minucie Nicolo Barella. Włoch oddał strzał z krawędzi pola karnego, a piłka po rykoszecie ponownie zaskoczyła Pavlenkę. Wynik do przerwy to 2:0.

Włosi w drugiej połowie grali nieco gorzej niż przed przerwą, ale wciąż byli stroną dominującą. W 66. minucie Immobile zagrał prostopadłą piłkę do Lorenzo Insigne, a gwiazdor Napoli w sytuacji sam na sam pokonał bezradnego Pavlenkę technicznym uderzeniem w kierunku dalszego słupka. Squadra Azzurra wygrywała już 3:0.

W 77. minucie Włosi ustalili wynik spotkania. Lorenzo Insigne doskonałym podaniem znalazł wbiegającego w pole karne Berardiego. Domenico położył golkipera markując strzał i uderzeniem w stronę bliższego słupka strzelił bramkę na 4:0. Squadra Azzurra potwierdziła wysoką formę przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy.

Komentarze