Deschamps komentuje decyzję Varane’a. “Szanuję jego decyzję”

Didier Deschamps
fot. PressFocus Na zdjęciu: Didier Deschamps

Raphael Varane postanowił zakończyć reprezentacyjną karierę. Didier Deschamps komentuje decyzję swojego obrońcy i wspomina jego świetną postawę na mistrzostwach świata w Katarze.

  • Raphael Varane zakończył reprezentacyjną karierę
  • Didier Deschamps komentuje decyzję Francuza
  • W ostatnim czasie z “Trójkolorowymi” pożegnało się wielu zawodników

Deschamps żegna swojego obrońcę

Po mistrzostwach świata w Katarze reprezentacja Francji musi przejść poważną przebudowę. Z gry w kadrze zrezygnowali już między innymi Karim Benzema i Hugo Lloris, a teraz swoją reprezentacyjną karierę zakończył również Raphael Varane.

Obrońca Manchesteru United był podporą “Trójkolorowych” na ostatnim mundialu. Dla swojej drużyny narodowej rozegrał w sumie 93 spotkania. Decyzję Varane’a skomentował Didier Deschamps, który od lat bardzo doceniał tę współpracę.

– Miałem podobną sytuację. Rozumiem jego argumenty i szanuję jego decyzję, nawet jeśli może się ona wydawać godna pożałowania w świetle wszystkiego, co zrobił na mistrzostwach świata, podczas których od początku do końca zachowywał się jak lider, którego znamy.

– Oczywiście nie mogę omijać tematu wzruszenia, biorąc pod uwagę nasze bliskie więzi od sierpnia 2012 roku. Podobnie jak Hugo Lloris, bez kontuzji byłby we wszystkich moich składach.

– Chociaż nasze drogi się rozdzielają, chcę wyróżnić jego uczciwość i niezachwiane zaangażowanie dla kraju. Raphael odegrał kluczową rolę na boisku i poza nim w ciągu ostatniej dekady. Czerpałem wielką przyjemność z bycia jego trenerem i wiem, że tak samo jest z resztą kadry. Życzę mu spełnienia i szczęścia – komentuje selekcjoner “Trójkolorowych”.

Zobacz również:

Wielka strata dla reprezentacji Francji. Varane zakończył przygodę z Les Blues
Rapahel Varane

Raphael Varane postanowił zakończyć karierę w reprezentacji Francji, informuje Le Parisien. To już kolejna taka decyzja ważnego zawodnika francuskiej kadry w ostatnim czasie. Varane żegna się z reprezentacją Francji Obrońca rozegrał 93 spotkania W 2018 roku sięgnął po tytuł mistrza świata Varane kończy reprezentacyjną karierę Wcześniej z reprezentacją Francji pożegnali się Hugo Lloris, Karim Benzema

Czytaj dalej…

Komentarze