Poważne problemy zdrowotne Alexisa Sancheza. Sztab medyczny Chile podjął działania

Media informują, że Alexis Sanchez może zmagać się z poważną chorobą. 34-latek nie wystąpił w ostatnich spotkaniach Interu Mediolan, a według dziennikarzy La Gazzetta dello Sport prawdopodobnie cierpi na anemię.

Alexis Sanchez
Imago/Raul Zamora Na zdjęciu: Alexis Sanchez
  • Alexis Sanchez udał się na zgrupwoanie reprezentacji Chile, jednak nie znalazł się w kadrze na mecz z Urugwajem
  • Sztam medyczny podejrzewa, że skrzydłowy cierpi na anemię
  • Zawodnikowi zalecono specjalistyczną dietę w połączeniu z suplementami

Podejrzenie anemii u Alexisa Sancheza

Alexis Sanchez otrzymał powołanie na wrześniowe zgrupowanie reprezentacji Chile, jednak jego stan zdrowia wzbudził wątpliwości sztabu szkoleniowego. Zawodnik nie wystąpił w meczu z Urugwajem, a według dziennikarzy z La Gazzetta dello Sport zmaga się z chorobą. 

Piłkarz przechodzi obecnie szczegółowe badania, jednak mówi się, że skrzydłowy cierpi na anemię.

– Chciałbym wyjaśnić jedną rzecz. Oceniamy klinicznie jego stan. Są rzeczy, co do których musimy mieć jasność – przekazał trener reprezentacji Chile podczas konferencji prasowej. 

Anemia nazywana jest inaczej niedokrwistością. Wiąże się ściśle ze zmniejszonym stężeniem hemoglobiny we krwi, co z kolei prowadzi do niedoborów żelaza. Sportowcy znajdują się w grupie zwiększonego ryzyka zachorowania na anemię. Sztab medyczny Chile zdecydował się na wprowadzenie dla Sancheza specjalnej diety, która wzbogacana jest dodatkowo suplementami.

Czytaj też: Reprezentacja Włoch poważnie osłabiona przed meczami z Macedonią Północną i Ukrainą

Komentarze