Reprezentanci Niemiec podłamani wynikami. “Mix rozczarowania, smutku i frustracji”

Zwolnienie Hansiego Flicka mocno zabolało piłkarzy reprezentacji Niemiec. Ilkay Guendogan w rozmowie z mediami zdradził, że atmosfera w drużynie nie jest najlepsza.

Ilkay Guendogan
Imago/Eibner-Pressefoto Na zdjęciu: Ilkay Guendogan
  • Reprezentacja Niemiec od wielu miesięcy rozczarowuje, a w konsekwencji kolejnych porażek zwolniony został Hansi Flick
  • Ilkay Guendogan przed sparingiem z Francją zabrał głos w sprawie zwolnienia selekcjonera
  • Pomocnik przyznał, że nastroje wewnątrz drużyny są kiepskie

Niemcy pogłębieni w kryzysie

Reprezentacja Niemiec nie wygrała żadnego z kolejnych pięciu meczów. Porażki 0:2 z Kolumbią i 1:4 z Japonią były gwoździem do trumny Hansiego Flicka. Selekcjoner został zwolniony, a drużynę tymczasowo objął Rudi Voeller. DFB tymczasem poszukuje rozwiązań w kwestii zatrudnienia nowego trenera. 

We wtorek Niemcy zmierzą się w sparingu z reprezentacją Francji. Podczas konferencji prasowej przed meczem o atmosferę w drużynie zapytany został Ilkay Guendogan. Pomocnik zdradził, że nie jest ona najlepsza. 

– Atmosfera w drużynie to obecnie mix smutku, frustracji i rozczarowania. Jako zawodnik, czuję, że zawiodłem Hansiego Flicka. On zawsze pozostawał skupiony, zmotywowany i pełen energii. Niestety, jako drużyna nie byliśmy w stanie przekuć tego w coś wielkiego – zdradził pomocnik.

Niemcy jako gospodarz nie muszą kwalifikować się na EURO 2024. Ich postawa na 10 miesięcy przed ważnym turniejem to jednak ogromne rozczarowanie.

Zobacz również: Deschamps współczuje Flickowi. Czas na sentymentalny pojedynek

Komentarze