Piłkarze reprezentacji Tunezji
Piłkarze reprezentacji Tunezji fot. Konstantin Chalabov / Sputnik/ Hepta / Sport

PNA 2019: Tunezja uzupełniła grono półfinalistów

W czwartkowy wieczór poznaliśmy czwartego półfinalistę Pucharu Narodów Afryki 2019. Została nim reprezentacja Tunezji, która pokonała Madagaskar różnicą trzech bramek.

Czytaj dalej…

Pierwsza połowa tego meczu nie przyniosła nam jednak żadnej bramki. Nie oznacza to jednak braku dobrych okazji strzeleckich. Tunezja wykreowała sobie bowiem aż cztery dobre okazje na strzelenie gola, a brylował ww nich Melvid Adrien, który aż dwukrotnie bliski był skierowania futbolówki do siatki Madagaskaru.

Po zmianie stron na szczęście oglądaliśmy już bramki, a jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Ferjani Sassi, który odebrał świetnie podanie od Youssefa Msakniego, a następnie bez żadnych problemów umieścił piłkę w siatce rywala.

W 60. minucie było z kolei już zero do dwóch. Tym razem bramkę zdobył sam Msakni, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym Madagaskaru i pokonał golkipera rywali strzałem w lewą stronę bramki.

Mecz ostatecznie zakończył się jeszcze wyższym zwycięstwem Tunezyjczyków. W doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się Naimi Siti, który ostatecznie ustalił wynik tego ćwierćfinału na zero do trzech.

Madagaskar – Tunezja 0:3 (0:0)

0:1 Sassi 52′
0:2 Msakni 60′
0:3 Sliti 90+3′

Żółte kartki:
Madagaskar – Anicet 86′
Tunezja – brak

Madagaskar: Adrien – Fontaine, Razakanantenaina (Morel 66′), Mombris, Metanire – Anicet, Amada, Ilaimaharitra (Rakotoharimalala 77′)  – Andriatsima, Andria, Nomenjanahary (Voaby 66′)

Tunezja: Hassen – Kechrida, Bronn, Meriah, Haddadi – Khazri, Sassi (Aouadhi 83′), Skhiri – Chaalali (Drager 75′), Msakni (Sliti 66′), Khenissi

Komentarze