PNA 2019: Mauretania urywa punkty Angoli

Puchar Narodów Afryki 2019
Na zdjęciu: Puchar Narodów Afryki 2019

W pierwszym sobotnim starciu w ramach mistrzostw Afryki piłkarska reprezentacja Mauretanii zremisowała 0:0 z Angolą w meczu grupy F fazy grupowej turnieju. Tym samym podopieczni Srdana Vasiljevicia wszystko wskazuje na to, że już po fazie grupowej pożegnają się rozgrywkami.

Team Corentina Martina przystępował do swojej potyczki, przyjmując w swoich dwóch ostatnich spotkaniach bagaż siedmiu goli. Tymczasem faworyzowani w ostatnim starciu zawodnicy Czarnych Antylop podchodzili do swojego meczu po zremisowanym boju z Tunezją.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji z udziałem obu teamów zabrakło goli, chociaż gdyby tylko lepszym przyjęciem piłki wyróżniał się Ismael Diakite, to kto wie, czy od ósmej minuty Mauretania nie prowadziłaby w rywalizacji drugiej kolejki fazy grupowej afrykańskiego turnieju.

Tymczasem w drugiej połowie bliski skierowania piłki do siatki był Adama Ba. 25-latek otrzymał dobre podanie z boku boiska, oddając strzał z bliskiej odległości. Futbolówka po jego próbie nie znalazła jednak drogi do siatki. Tym samym bój na New Suez Stadium zakończył się bezbramkowym remisem.

Mauretania – Angola 0:0