Puchar Narodów Afryki 2019
Puchar Narodów Afryki 2019

PNA 2019: Ghana wygrywa rywalizacje w grupie F

Dwubramkowym zwycięstwem Ghany nad Gwineą-Bissau zakończył się mecz trzeciej kolejki fazy grupowej Pucharu Narodów Afryki. Tym samym zawodnicy Czarnych Gwiazd wygrali rywalizację w grupie F z dorobkiem pięciu “oczek” na koncie.

Czytaj dalej…

Podopieczni Jamesa Kwasiego Appiaha przystępowali do swojej potyczki po dwóch remisach z rzędu, chcąc w końcu przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Z kolei piłkarze Djurtus przystępowali do swojej potyczki po bezbramkowym remisie z Beninem.

W pierwszej części rywalizacji goli zabrakło, za to po zmianie stron worek z bramkami został rozwiązany. Ghańczycy zgodnie z oczekiwaniami wywiązali się z roli faworytów. Wynik spotkania został otwarty w 47. minucie, gdy do siatki trafił Jordan Ayew.

Tymczasem w 72. minucie rezultat rywalizacji na 2:0 dla Nieposkromionych Lwów ustalił Thomas Partey, wykorzystując podanie Abdula Baby. Warto zaznaczyć, że pomocnik Chelsea FC zaliczył swoja drugą asystę w meczu.

Gwinea-Bissau – Ghana 0:2 (0:0)

0:1 J. Ayew 47′
0:2 Partey 72′

Żółte kartki:
Gwinea-Bissau: Bura 50′, Cande 65′
Ghana: Aidoo 23′

Gwinea-Bissau (4-1-3-2): Jonas Mendes – Djalo, J. Soares, Cande, Nanu, Sori Mane, Pele, Piqueti (67′ T. Silva), Bura (64′ Cassama), M. Balde, Joseph Mendes (79′ F. Mendy)

Ghana (4-4-2): R. Ofori – Yiadom, Baba Rahman, Boye, Aidoo, Owusu (86′ Asamoah), Kwabena (66′ Acquah), Mubarak, Partey (82′ Ekuban), A. Ayew, J. Ayew.

Sędzia główny: Eric Otogo-Castane (Gabon)

Komentarze