PNA 2019: Algieria wygrywa grupę z kompletem zwycięstw

Puchar Narodów Afryki 2019
Na zdjęciu: Puchar Narodów Afryki 2019

Po zwycięstwach nad Kenią i Senegalem, reprezentacja Algierii dołożyła dziś do kolekcji trzecie zwycięstwo w grupie i pokonując Tanzanię 3:0 przypieczętowała zajęcie pierwszego miejsca w grupie D. Gole strzelali Slimani i Ounas (dwa).

W składzie żegnającej się z turniejem Tanzanii po porażce z Kenią doszło do pięciu zmian – Manula, Yondani, Kamagi, Kessy i Ulimwengu zostali zastąpieni przez Mnatę, Mtoniego, Husseiniego, Ramadhaniego oraz Saluma. Pewni wygranej w grupie Algierczycy także pozwolili sobie na sięgnięcie do rezerw – po starciu z Senegalem, miejsce w składzie zatrzymali jedynie M’Bolhi oraz Bennacer.

Już w trzeciej minucie Lisy Pustyni były bliskie otworzenia wyniku, ale uderzenie Boudaouiego przefrunęło tuż obok słupka. Algierczycy rozstrzelali się jednak w ostatnim kwadransie pierwszej połowy – rozpoczął w 34. minucie Slimani, który wykorzystał prostopadłe podanie Ounasa.

Pięć minut później, bohaterowie pierwszej akcji bramkowej zamienili się rolami – Ounas wymienił podanie ze Slimanim, po czym płaskim strzałem pokonał Mnatę. W doliczonym czasie gry było już 3:0 i ponownie w rolach głównych znaleźli się Ounas i Slimani – napastnik Leicester posłał prostopadłe podanie, a zawodnik Napoli minął bramkarza i posłał futbolówkę do siatki.

Po zmianie stron niewiele ciekawego działo się już na murawie Al Salam Stadium w Kairze – Algierczycy dowieźli zwycięstwo do końca i wygrali grupę z kompletem dziewięciu punktów.

Tanzania – Algieria 0:3 (0:3)

0:1 Slimani 34′