Roberto Mancini
Roberto Mancini fot. Grzegorz Wajda

Niepokój we Włoszech. Koronawirus w reprezentacji?

Niepokojące informacje napływają z obozu reprezentacji Włoch. Jak informuje Il Corriere dello Sport jest podejrzenie dwóch pozytywnych przypadków zakażenia koronawirusem w zespole prowadzonym przez Roberto Manciniego. Włoska Federacja Piłkarska (FIGC) na razie nie potwierdza tych doniesień.

Czytaj dalej…

Zgodnie z protokołem medycznym, piłkarze oraz sztab reprezentacji Włoch zostali poddani kolejnej serii testów na COVID-19. Jak informuje włoski dziennik, w dwóch przypadkach miały dać wynik dodatni. Aktualnie przeprowadzone Lisą kolejne badania, które mają ostatecznie potwierdzić pozytywnych przypadki. Konkretnych informacji na ten temat można spodziewać się jeszcze dzisiaj.

Wiele wskazuje na to, że z tego powodu opóźnione zostało również rozpoczęcie konferencji prasowej z udziałem selekcjonera reprezentacji Włoch Roberto Manciniego. Zgodnie z planem szkoleniowiec miał odpowiadać na pytania dziennikarzy przed środowym meczem z Holandią o godzinie 17:30, ale konferencja przełożona została na 20:00.

Dwa dni temu z Polską, w środę z Holandią

Reprezentacja Włoch w ciągu ostatniego tygodnia rozegrała dwa spotkania. Najpierw w towarzyskim meczu wysoko 6:0 pokonała Mołdawię, natomiast w ostatnią niedzielę mierzyła się w Gdańsku z reprezentacją Polski. Spotkanie Ligi Narodów zakończyło się bezbramkowym remisem.

W środę włoscy piłkarze mieli rozegrać swoje czwarte spotkanie w ramach nowej edycji Ligi Narodów. Tym razem mieli podejmować u siebie Holandię. Z uwagi na płynące z Włoch niepokojące doniesienia, rozegranie tego spotkania stanęło pod znakiem zapytania.

Komentarze