Niemcy – Peru. Niclas Fuellkrug bohaterem gospodarza Euro 2024

Reprezentacja Niemiec jest gospodarzem Mistrzostw Europy 2024, dlatego nie musi brać udziału w kwalifikacjach. Die Mannschaft w tym czasie będzie rozgrywać mecze towarzyskie. Podopieczni Hansiego Flicka w sobotę rozegrali pierwszy sparing, w którym pokonali Peru 1:0.

Niclas Fuellkrug
PressFocus Na zdjęciu: Niclas Fuellkrug
  • Reprezentacja Niemiec przygotowuje się do EURO 2024
  • Drużyna Hansiego Flicka towarzysko zmierzyła się z Peru
  • Gospodarze kontrolowali wydarzenia na boisku i wygrali 2:0

Die Mannschaft szykuje formę na Mistrzostwa Europy, Niemcy lepsi od Peru w sparingu

Reprezentacja Niemiec ma zapewniony udział w EURO 2024, ponieważ nasi zachodni sąsiedzi będą gospodarzem zbliżającego się wielkimi krokami turnieju. Tak więc, podopieczni Hansiego Flicka nie muszą rozgrywać spotkań kwalifikacyjnych, a w czasie trwających eliminacji będą mierzyć się towarzysko, by dobrze przygotować się do Mistrzostw Europy.

Niemcy w sobotę wieczorem na Mewa Arena w Mainz podejmowali Peru. Drużyna prowadzona przez Hansiego Flicka kontrolowała wydarzenia na boisku przez niemal cały pojedynek, a zespół z Ameryki Południowej wypracował sobie tylko kilka szans.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 12. minucie – na listę strzelców wpisał się Niclas Fuellkrug – który stworzył dzisiaj duet w ataku razem z Timo Wernerem. Co ciekawe, to środkowy napastnik Werderu Brema rozegrał lepsze zawody od snajpera Lipska.

30-latek bowiem w 33. minucie zdobył swojego drugiego gola, czym ustalił wynik spotkania. Ładną asystę w akcji bramkowej zaliczył Marius Wolf. W 67. minucie na 3:0 podwyższyć mógł Kai Havertz, jednak gwiazdor Chelsea zmarnował rzut karny.