Niemcy nie wykorzystali przewagi. Tylko remis w sparingu z Danią

Joshua Kimmich (z prawej)
PressFocus Na zdjęciu: Joshua Kimmich (z prawej)

W meczu towarzyskim pomiędzy reprezentacjami Niemiec i Danii padł remis (1:1). Bramki w drugiej połowie zdobyli Florian Neuhaus oraz Yussuf Poulsen.

Remis w starciu Niemców z Duńczykami

Dla dwóch uczestników nadchodzącego Euro 2021 środowe spotkanie było pierwszym sparingiem przygotowującym do turnieju. Faworytem tego meczu byli gospodarze, nawet pomimo tego, że Joachim Loew nie mógł skorzystać z usług Toniego Kroosa, Kaia Havertza czy Timo Wernera. Pierwszą dobrą okazję wypracowali sobie Niemcy w 13. minucie. Joshua Kimmich podał górą do Thomasa Muellera, a napastnik Bayernu w idealnej okazji uderzył głową wprost w Kaspera Schmeichela. Kwadrans później w dogodnej sytuacji pomylił się także Leroy Sane, a tuż przed przerwą Serge Gnabry huknął w spojenie.

Duńczycy w pierwszej połowie nie dochodzili pod bramkę Manuela Neuera, a ich postawę tuż po przerwie wykorzystali gospodarze. Po pinballu w polu karnym piłka odbiła się od Kimmicha i trafiła do Floriana Neuhausa. Pomocnik bez zastanowienia uderzył na bramkę, wyprowadzając Die Mannschaft na prowadzenie. W 54. minucie Kimmich popisał się kolejnym świetnym podaniem, którego tym razem wykorzystać nie zdołał Robin Gosens. Dopiero po tej sytuacji przebudzili się Duńczycy. Wykreowali sobie kilka niezłych okazji, a wreszcie w 71. minucie udało im się wyrównać. Christian Eriksen długim prostopadłym podaniem odnalazł Yussufa Poulsena. Napastnik uprzedził Matsa Hummelsa i mocnym strzałem pokonał Neuera.

Widać było, że dla trenerów najważniejsze było, by dokończyć ten mecz bez kontuzji. Reprezentacja Niemiec była tego dnia lepsza, ale brakowało jej skuteczności i ciągłości w grze. Gospodarze dali się też łatwo zranić, tracąc bramkę po jednej z pierwszych akcji zaczepnych Duńczyków. Przed rozpoczęciem Euro Niemcy zagrają jeszcze z reprezentacją Łotwy. Podopieczni selekcjonera Hjulmanda zmierzą się zaś z Bośnią i Hercegowiną.