Neymar będzie na pogrzebie Pele, wczoraj przybył do Brazylii

Neymar
fot. PressFocus Na zdjęciu: Neymar

Neymar według informacji dziennikarza Erica Fosio pojawi się na pogrzebie Pele. Piłkarz PSG i reprezentacji Brazylii przybył do Guarajy w stanie Sao Paulo, aby wziąć udział w pogrzebie trzykrotnego mistrza świata.

  • We wtorek 3 stycznia odbędzie się pogrzeb Pele
  • W ceremonii pogrzebowej weźmie udział Neymar, poinformował dziennikarz Eric Fosio
  • Piłkarz PSG i reprezentacji Brazylii wczoraj przybył do kraju z Ameryki Południowej

Neymar pożegna Pele

Neymar nie zagrał w niedzielnym spotkaniu PSG przeciwko Lens. Brazylijczyk był wykluczony z gry w tym starciu z powodu zawieszenia.

Tymczasem dziennikarz Eric Fosio przekazał, że Neymar udał się do Brazylii, aby wziąć udział w ostatnim pożegnaniu Pele. Brazylijczyk zmarł 29 grudnia w wieku 82 lat.

Pele trafił do szpitala 29 listopada z powodu pogarszającego się stanu zdrowia. Zdiagnozowano u niego niewydolność nerek i serca. Wcześniej do publicznej wiadomości trafiła natomiast wiadomość, że chemioterapia, którą przeszedł w ramach leczenia raka jelita grubego, przestała przynosić pożądane rezultaty.

Pele jest jedynym piłkarzem w historii, który trzykrotnie wygrał mundialu. Brazylijczyk triumfował kolejno w 1958, 1962 i 1970 roku. W drużynie narodowej rozegrał łącznie 92 spotkania, strzelając w nich 77 goli.

Największe sukcesy klubowe notował w Santosie, z którym wygrał sześć razy mistrzostwo Brazylii. Triumfował również dwukrotnie w Copa Libertadores. Tymczasem w 1975 roku trafił do NY Cosmos.

Czytaj więcej: Trzydniowa żałoba narodowa w Brazylii po śmierci Pele

Komentarze