MŚ U-20: Włosi w półfinale

MŚ U-20: Ekwador - Włochy

W drugim piątkowym spotkaniu w ramach 1/4 finału mistrzostw świata U-20 piłkarska reprezentacja Włoch pokonała 4:2 Mali. Warto zaznaczyć, że afrykańska ekipa od 23 minuty musiała grać w osłabieniu po tym, jak jeden z malijskich zawodników ujrzał czerwoną kartkę.

Wicemistrzowie Europy w boju z mistrzami Afryki postrzegani byli za faworytów. Mimo że jak na razie na turnieju organizowanym na polskich stadionach Squadra Azzurra nie rozpieszczała. Z drugiej jednak strony Włosi w trakcie mundialu stracili tylko jednego gola w boju z Meksykiem.

W pierwszej części rywalizacji kibice zgromadzeni na stadionie w Tychach byli świadkami dwóch goli. Pierwsza bramka padła już w 14. minucie, gdy futbolówkę do własnej siatki po niefortunnej interwencji skierował Ibrahima Kone. Na tym jednak pech Malijczyków się nie skończył, bo od 23 minuty ekipa z Czarnego Ląd musiała grać w dziesiątkę, po tym, jak brutalnym przewinieniem na Luce Pellegrinim wyróżnił się Ousmane Diakite.

Mimo gry w zdekompletowanym zestawieniu Malijczycy nie zamierzali składać broni. Następstwem takiego stanu rzeczy było trafienie wyrównujące, które drużyna z Afryki zaliczyła w 40. minucie. Bramkę ba 1:1 zdobył Sekou Koita, wykorzystując piękne podanie piętą od Ibrahimy Kone. Jednocześnie do przerwy miał miejsce rezultat 1:1, który był pewnego rodzaju niespodzianką.

Po zmianie stron po ponad godzinie gry Włosi zdołali po raz drugi wyjść na prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Andrea Pinamonti, który po uderzeniu z ostrego kąta w sobie tylko znany sposób sprawił, że golkiper rywali został zmuszony do kapitulacji. Niemniej podopieczni Mamaoutou Kane jeszcze raz doprowadzili do remisu, a przyczynił się do tego Mohamed Camara.

Strata drugiego gola przez Włochów podziała jak płachta na byka na team Paolo Nicolato. Tym samym wicemistrzowie Europy szybko sprawili, że losy rywalizacji zostały rozstrzygnięte na ich korzyść. Najpierw Włoch Pinamonti wykorzystał rzut karny po faulu na nim samym. Z kolei rezultat meczu na 4:2 ustalił Davide Frattesi.

Włochy – Mali 4:2 (1:1)

1:0 Kone 14′ (sam.)