MŚ U-20: Ekwador w półfinale

Mistrzostwa Świata U-20 - Polska 2019
Na zdjęciu: Mistrzostwa Świata U-20 - Polska 2019

Reprezentacja USA przegrała z Ekwadorem 1:2. Tym samym zawodnicy kadry z Ameryki Południowej awansowali do półfinału MŚ U-20.

Co działo się w tej pierwszej dzisiejszej potyczce na tym turnieju? Piłkarze reprezentacji z Ameryki Południowej wyszli na prowadzenie w 30. minucie. Wtedy to pięknym strzałem z dystansu popisał się Cifuentes Charcopa.

Na wyrównanie czekaliśmy zaledwie sześć minut. Jak padła bramka? Amerykanie mieli rzut rożny po którym gola zdobył Weah.

Przed przerwą zobaczyliśmy jeszcze jedno trafienie. W 43. minucie na listę strzelców wpisał się bowiem Espinoza.

W 59. minucie przed szansą stanął Soto. Uderzył jednak obok bramki i wynik się nie zmienił.

Kilka minut potem do sytuacji doszedł Alvarado. Dobrze interweniował jednak golkiper rywali. Chwilę potem bardzo blisko był Porozo Vernaza. Trafił jednak tylko w poprzeczkę.

Finalnie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i Ekwador wygrał 2:1.

USA U-20 – Ekwador U-20 1:2 (1:2)

0:1 Cifuentes Charcopa 30′