Legenda staje po stronie Karima Benzemy

Fabien Barthez
Fabien Barthez PressFocus

Fabien Barthez, legendarny bramkarz reprezentacji Francji, wsparł publicznie Benzemę i zaznaczył, że napastnik Realu Madryt powinien grać w kadrze.

Fabien Barthez wspiera Michela Moulina jako kandydata na prezesa Francuskiego Związku Piłki Nożnej. Obaj panowie uważają, że Karim Benzema powinien wrócić do reprezentacji Francji.

Sześć lat po rozpoczęciu afery związanej z seks-taśmą Mathieu Valbueny, Karim Benzema nadal nie gra w koszulce Trójkolorowych. Napastnik został usunięty z kadry i wypowiadał się kontrowersyjnie o Didierze Deschampsie. Benzema uważa, że nigdy nie dostał drugiej szansy. Tę chciałby mu dać Fabien Barthez.

Gra o francuski tron

Na 13 marca zaplanowano wybory na prezesa Francuskiego Związku Piłki Nożnej. Wówczas okaże się, czy Noel Le Graet pozostanie na stanowisku, czy ktoś go zastąpi. Jednym z kandydatów jest Michel Moulin. Ten wyraził się głośno i wyraźnie, zapewniając, że w przypadku zwycięstwa zorganizuje spotkanie Descahmpsa z Benzemą.

“Kto nigdy tego nie zrobił?”

Dla Bartheza, który wspiera Moulina, sytuacja jest oczywista.

Nie mam nic przeciwko federacji, ale nie pozwalamy facetowi grać w piłkę nożną. Zrobił to, co zrobił, ale kto nigdy nie popełnił błędu? Wszyscy je popełniamy, zaczynając ode mnie. Błędy muszą być wykorzystane w przyszłości – ocenił legendarny bramkarz Trójkolorowych.

Karim Benzema nie zagrał w reprezentacji od 8 października 2015 roku. Oznacza to, że opuścił mistrzostwa Europy i świata, na których jego koledzy sięgnęli, odpowiednio, po srebrne i złote medale.

Komentarze