Ferdinand dokonał wyboru: na ten moment James jest przed Alexandrem-Arnoldem

Reece James
fot. PressFocus Na zdjęciu: Reece James

Rio Ferdinand wziął udział w debacie dotyczącej najlepszego prawego obrońcy w reprezentacji Anglii. Legenda Manchesteru United uważa, że na ten moment jest nim Reece James, który w wielu aspektach przewyższa Trenta Alexandra-Arnolda.

  • Pozycja prawego obrońcy jest w reprezentacji Anglii bardzo mocno obsadzona
  • Rio Ferdinand uważa, że w tym momencie najlepszy na tej pozycji jest Reece James
  • Legenda Manchesteru United porównała wychowanka Chelsea do Trenta Alexandra-Arnolda

Nadmiar bogactwa w reprezentacji Anglii

Nie ulega wątpliwościom, że reprezentacja Anglii ma najlepiej obsadzoną pozycję prawego obrońcy na całym świecie. Z powodzeniem mogą na niej występować Trent Alexander-Arnold, Reece James, Kyle Walker czy Kieran Trippier, a w kolejce na swoją szansę czekają również inni zawodnicy z Premier League. Od dawna trwa natomiast dyskusja na temat tego, który z nich powinien stanowić numer jeden w zespole narodowym. Rio Ferdinand z pełnym przekonaniem stawia na wychowanka Chelsea.

Jego słowa mogą okazać się nieco kontrowersyjne, bowiem do niedawna Alexander-Arnold uchodził za najlepszego obrońcę świata. Obecnie piłkarz Liverpoolu jest w nieco gorszej dyspozycji, dlatego legenda Manchesteru United stawia wyżej Jamesa.

Na ten moment to Reece James jest przed Trentem Alexandrem-Arnoldem. Jeśli jestem skrzydłowym, patrzę na którego z nich bardziej wolałbym nie grać i jest to piłkarz Chelsea.

Myślę, że James może dorównać fizycznością większej liczbie piłkarzy w defensywie. Po stronie Trenta przemawiają podania na różne dystanse, ale myślę także, że to Reece strzeli więcej bramek. Znajduje się pod bramką rywali bardzo często – analizuje Ferdinand.

W niedawnym meczu reprezentacji Anglii z Włochami w Lidze Narodów selekcjoner Gareth Southgate desygnował do pierwszej jedenastki właśnie obrońcę Chelsea, zaś Alexander-Arnold zasiadł na ławce rezerwowych.

Zobacz również: Maguire nie reaguje na krytykę. “Nie koncentruję się na tym, co ludzie mówią”

Komentarze