Senegalskie gwiazdy z koronawirusem

Kalidou Koulibaly
PressFocus Na zdjęciu: Kalidou Koulibaly

Reprezentacja Senegalu poinformowała, że trzech kolejnych graczy uzyskało pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. W tym gronie znalazły się dwie wielkie gwiazdy zespołu: Kalidou Koulibaly oraz Edouard Mendy.

  • W reprezentacji Senegalu odnotowano trzy kolejne przypadki koronawirusa wśród piłkarzy
  • Pozytywne wyniki testów uzyskali Kalidou Koulibaly, Edouard Mendy oraz Famara Diedhiou
  • Już wcześniej trzech innych graczy poddano izolacji

Koulibaly i Mendy zakażeni koronawirusem

Według raportów z Senegalu, trzech kolejnych zawodników tamtejszej reprezentacji zakaziło się koronawirusem. Mowa tu nie o graczach szeregowych, ale wielkich gwiazdach drużyny. Wygląda bowiem na to, że w meczu otwierającym Puchar Narodów Afryki dla Lwów Terangi, selekcjoner Cisse nie będzie mógł skorzystać z Edouarda Mendy’ego oraz Kalidou Koulibaly’ego. Izolacji poddano także Famarę Diedhiou.

Senegalczycy rozpoczną swoje zmagania w turnieju kontynentalnym w poniedziałek. Wówczas zmierzą się z kadrą Zimbabwe. Gwiazdy, odpowiednio, Chelsea i Napoli nie będą jednak mogły wziąć w nim udziału, a to nie pierwsze problemy kadrowe drużyny. Już dwa dni temu poinformowano bowiem, że z Covid-19 mierzą się Pape Sarr, Nampalys Mendy oraz Mame Thiam.

Lwy Terangi to jeden z głównych faworytów nadchodzącego Pucharu Narodów Afryki. W grupie B zmierzą się z Malawi, Zimbabwe i Gwineą. W swojej historii Senegalczycy aż pięciokrotnie sięgali po najważniejsze trofeum swojego kontynentu. Jedynie Egipt może poszczycić się lepszym rezultatem.

Czytaj więcej: Puchar Narodów Afryki 2022. Kto faworytem? Kto królem strzelców?

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze