Copa America 2019
Copa America 2019

Gareca: Pokazaliśmy charakter

Selekcjoner reprezentacji Peru, Ricardo Gareca, nie krył zadowolenia z występu swoich podopiecznych w ćwierćfinale Copa America przeciwko Urugwajowi. Szkoleniowiec przyznał, że szczególne słowa uznania należą się bramkarzowi, Pedro Gallese.

Czytaj dalej…

– To był bardzo wyrównany mecz przeciwko trudnemu rywalowi. Pokazaliśmy spory charakter – rozpoczął Gareca

– Musieliśmy ciężko pracować, ale udało się. Myślę, że przeciwko Chile zaprezentujemy się jeszcze lepiej – dodał 61-letni Argentyńczyk.

– Gallese zrobił różnicę. Dziś pokazał, dlaczego jest wyborem numer jeden, jeśli chodzi o obsadę bramki. W najważniejszych momentach, zawsze staje na wysokości zadania – chwalił swojego bramkarza Gareca.

– Skupiamy się tylko na kolejnym meczu, nie na tym co mamy nadzieję osiągnąć. Teraz czeka nas mecz z Chile, będzie to kolejna ciężka przeprawa, ale nie jesteśmy na straconej pozycji – zakończył 20-krotny reprezentant Albicelestes.

Peruwiańczycy w sobotę niespodziewanie wyrzucili za burtę Copa America faworyzowany Urugwaj – w decydującym momencie, rzut karny wykonywany przez Luisa Suareza wybronił Gallese. W półfinale Los Incas powalczą z obrońcami tytułu, Chile.

Komentarze