Euro U-21: Włosi z wygraną, ale jeszcze bez awansu

Federico Chiesa

W drugim meczu grupy pierwszej w ramach trzeciej kolejki fazy grupowej Euro U-21 piłkarska reprezentacja Włoch pokonała Belgię 3:1. Mimo wszystko Włosi nie mogą być pewni gry w kolejnej fazie turnieju, musząc czekać na wyniki meczów z dwóch pozostałych grup.

Gospodarze do swojego starcia z Czerwonymi Diabłami przystępowali, chcąc zrehabilitować się za porażkę z Polską. Belgia natomiast miała nadzieję, że uda się jej z honorem pożegnać z imprezą.

W pierwszej części rywalizacji padł tylko jeden gol, gdy w 44. minucie futbolówkę do siatki skierował Nicolo Barella. Pomocnik mający na swoim koncie występy w reprezentacji Włoch dowodzonej przez Roberto Manciniego popisał się celnym uderzeniem z lewej nogi. Tym samym Azzurrini schodzili na przerwę z jednobramkową zaliczką.

Po zmianie stron podopieczni Luigiego Di Biagio dołożyli kolejne trafienia. Bramkę na 2:0 zdobył Patrick Cutrone, wykorzystując świetne podanie Lorenzo Pellegriniego, pokonując golkipera rywali po strzale głową.  Jednocześnie tablica wynikowa wskazywała rezultat 2:0 dla Włoch.

Tymczasem w 79. minucie Belgowie zdołali zmniejszyć rozmiary porażki za sprawą trafienia Yariego Verschaerena. To było jednak wszystko, na co było stać ekipę Johana Walema. Z kolei wynik rywalizacji ustalił w 89. minucie Federico Chiesa, który zaliczył swojego trzeciego gola na turnieju, a Włochy wygrały 3:1.

Belgia – Włochy 1:3 (0:1)

0:1 Barella 44′
0:2 Cutrone 53′
1:2 Verschaeren 79′
1:3 Chiesa 89′

Żółte kartki:
Belgia: Saelemaekers 45+1′, Cools 56′, Bushiri 58′, Mangala 62′, SVerschaeren 71′, Mbenza 76′
Włochy: Locatelli 65′, Chiesa 89′, Pezzella 90+4′, Mancini 90+5′