Euro U-21: Włosi postraszyli, Hiszpania na tarczy

Federico Chiesa

W drugim niedzielnym starciu pierwszego dnia mistrzostw Europu do lat 21 piłkarska reprezentacja Włoch pokonała Hiszpanię na stadionie w Bolonii. Chociaż do przerwy miał miejsce rezultat 1:1, to po zmianie stron ekipa z Półwyspu Apenińskiego zaliczyła dwa trafienia, dzięki czemu Włosi po pierwszej kolejce są liderem grupy pierwszej.

Gospodarze turnieju przystąpili do swojego meczu bez Nicolo Barelli, za to z niezwykle mocnym atakiem, składającym się takich zawodników jak: Nicolo Zaniolo, Moise Kean i Federico Chiesa. Szczególnie ten ostatni mógł budzić strach w szeregach rywali, bo zawodnik ACF Fiorentiny lubi grać na stadionie w Bolonii. W hiszpańskiej drużynie straszyć defensywę Squadra Azzurra miał tercet: Jesus Vallejo, Dani Ceballos i Borją Mayoral.

Wysokie tempo, ofensywne granie

Pierwszy gol meczu padł bardzo szybko, bo już w dziewiątej minucie pięknym uderzeniem popisał się Dani Ceballos. Ekipa z Półwyspu Iberyjskiego objęła tym samym zasłużone prowadzenie. W kolejnych fragmentach rywalizacji podopieczni Luisa de la Fuente szukali kolejnego gola, ale bez efektu.

Tymczasem w 36. minucie do wyrównania doprowadził Chiesa. 21-latek popisał się niezłym sprintem i strzałem z lewej nogi, po którym żadnych szans na udaną obronę nie miał Unai Simon. Jednocześnie do przerwy miał miejsce rezultat 1:1.

Italia fizycznie zgniotła Hiszpanię

Dwadzieścia minut zmianie stron ekipa Luigi Di Biagio za sprawą Chiesy strzeliła drugiego gola. Tym razem broniący barw Violi piłkarz wyróżnił się przytomnością umysłu po zamieszaniu w polu karnym La Roja, pokonując golkipera rywali strzałem z bliskiej odległości.

Wynik rywalizacji po strzale z rzutu karnego ustalił z kolei Lorenzo Pellegrini, który w swoim 29 występie w młodzieżowej reprezentacji Włoch zdobył szóstą bramkę. Jednocześnie zwycięstwo 3:1 zanotowali Włosi, którzy już w środę na Stadio Renato Dall’Ara zmierzą się z reprezentacją Polski.

Włochy – Hiszpania 3:1 (1:1)

0:1 Ceballos 9′
1:1 Chiesa 36′
2:1 Chiesa 65′
3:1 Pellegrini 82′ (k.)