Euro U-21: Rumunia pokonała Chorwację

Mistrzostwa Europy U-21
Na zdjęciu: Mistrzostwa Europy U-21

W pierwszym spotkaniu grupy C Mistrzostw Europy do lat 21, reprezentacja Rumunii wysoko pokonała 4:1 Chorwację.

Rumuni na prowadzenie wyszli już w 11. minucie. Z rzutu karnego podyktowanego za zagranie piłki przez jednego z Chorwatów do siatki trafił George Puscas. Trzy minuty później było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Ianis Hagi.

Chorwaci nie zamierzali się jednak poddawać. W 18. minucie zdobyli kontaktowego gola. Do bramki zza pola karnego trafił Nikola Vlasić. Zdecydowanie lepiej w tej sytuacji powinien zachować się bramkarz rumuńskiego zespołu. Przed przerwą wynik nie uległ już zmianie.

W 66. minucie padła trzecia bramka dla reprezentacji Rumunii. Fatalny błąd jednego z chorwackich obrońców wykorzystał Tudor Baluta, Nie była to jednak ostatnia bramka tego spotkania. W doliczonym czasie gry, wynik na 4:1 ustalił Petre, który kilka chwil wcześniej pojawił się na boisku.

Rumunia – Chorwacja 4:1 (2:1)

1:0 Puscas (k.) 11′