Euro U21: Niemcy w finale

Stefan Kuntz

Niemcy wygrali z Rumunią 4:2 (1:2) w meczu półfinałowym młodzieżowych mistrzostw Europy. Spotkanie zostało rozegrane na Stadio Renato Dall’Ara w Bolonii.

Niemcy prowadzili od 21. minuty, kiedy to po indywidualnej akcji skuteczny strzał z dystansu oddał Nadiem Amiri.

Jeszcze przed przerwą dwukrotnie na listę strzelców wpisał się George Puscas i zespół z Bałkanów wygrywał 2:1. Napastnik najpierw wykorzystał rzut karny, a później trafił głową. Snajper, który na co dzień gra w US Palermo, zakończył turniej z sześcioma bramkami.

Jeszcze skuteczniejszy w młodzieżowym Euro jest Gian-Luca Waldschmidt, który w drugiej połowie strzelił dwa gole. Po przerwie nie pomylił się z jedenastu metrów, a w 90. minucie uderzył precyzyjnie sprzed pola karnego. Napastnik SC Freiburg zdobywał bramki w każdym meczu ME U-21 i ma ich w dorobku już osiem.

Wynik spotkania na 4:2 ustalił Amiri uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego.

Broniący tytułu Niemcy zagrają w finale ze zwycięzcą drugiego półfinału Francja – Hiszpania. Rumuni natomiast mają już pewne brązowe medale.

Niemcy – Rumunia 4:2 (1:2)