Cristiano Ronaldo z nowym rekordem w kadrze Portugalii

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot. Grzegorz Wajda

W sobotę reprezentacja Portugalii rozegrała towarzyski mecz z Katarem. Mistrzowie Europy z 2016 r. odnieśli pewne zwycięstwo (3:0). Jedną z bramek strzelił Cristiano Ronaldo, który tym samym pobił kolejny rekord w swojej karierze

  • Towarzyskie starcie Portugalii i Kataru pozwoliło Ronaldo pobić kolejny rekord
  • Atakujący po raz kolejny wpisał się na listę strzelców, czym zapewnił sobie historyczne osiągnięcie na arenie międzynarodowej

Cristiano Ronaldo samodzielnym rekordzistą

Cristiano Ronaldo niedawno został najskuteczniejszym strzelcem reprezentacyjnym, mając 111 zdobytych goli na koncie. W sobotę dopisał jednak kolejne trafienie, tym razem przeciwko Katarowi. Portugalia wygrała mecz kontrolny (3:0), ale po ostatnim gwizdku najwięcej uwagi poświęcono wyczynowi 36-latka.

CR7 do swojej długiej listy reprezentacji, którym strzelił gola, dopisał również przyszłych organizatorów mundialu. Tym sposobem pakował piłkę do siatki aż 46. różnym rywalom na arenie międzynarodowej. Do tej pory nikt nawet nie zbliżył się do takiego osiągnięcia, więc piłkarz Manchesteru United jest w tej klasyfikacji samodzielnym rekordzistą.

– “Rekordy zawsze są ważne, ale te zdobyte w reprezentacji nabierają szczególnego wymiaru. 181 występów w narodowych barwach to 181 powodów do dumy. A strzelenie przeciwko 46 państwom jest czymś wyjątkowym. Nigdy nie sądziłem, że będzie to możliwe” – brzmi wpis Cristiano Ronaldo.

Dotychczas atakujący rozegrał dla Portugalii 181 spotkań. W najbliższy wtorek stanie przed szansą poprawienia strzeleckiego dorobku w barwach narodowych. Portugalia zagra wówczas z Luksemburgiem.

Przeczytaj również: Ferguson o Ronaldo: wrócił jak Cezar do Rzymu

Komentarze