Copa Libertadores: Flamengo triumfatorem!

adidas Uniforia - oficjalna piłka Euro 2020

CR Flamengo pokonał CA River Plate 2:1 w sobotnim finale Copa Liertadores. Pierwszy raz w historii o końcowym triumfie w tych rozgrywkach decydował tylko jeden mecz na neutralnym terenie. Spotkanie zostało rozegrane w peruwiańskiej Limie.

Argentyńska drużyna objęła prowadzenie w 14. minucie. Ignacio Fernandez zagrał piłkę w pole karne z prawej strony, a mocny płaski strzał z kilkunastu metrów oddał Rafael Borre i pokonał Diego Alvesa. W 89. minucie do wyrównania doprowadził Gabriel Barbosa, który wpakował piłkę do siatki z najbliższej odległości.

23-latek został bohaterem meczu. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wywalczył futbolówkę przed polem karnym, poradził sobie z dwójką rywali i zapewnił swojej drużynie trofeum. Został najlepszym strzelcem Copa Libertadores, bo było to jego dziewiąte trafienie.

Obie drużyny skończyły mecz w osłabieniu. Czerwonej kartki otrzymali w ostatnich sekundach Exequiel Palacios z River Plate oraz Gabriel z CF Flamengo. Dla klubu z Rio de Janeiro to drugi z triumf w tych rozgrywkach. Najwięcej, siedem tytułów, ma Club Atletico Independiente.

CR Flamengo – CA River Plate 2:1 (0:1)