Copa America: Urugwaj nie dał szans Ekwadorowi

Luis Suarez

Reprezentacja Urugwaju nie miała najmniejszych problemów z pokonaniem Ekwadoru w swoim pierwszym spotkaniu w Copa America. Urugwajczycy wygrali pewnie 4:0.

Urugwaj wyszedł na prowadzenie już w ósmej minucie spotkania. Po dośrodkowaniu Suareza z prawej strony boiska, piłkę w polu karnym świetnie opanował Nicolas Lodeiro, zwiódł obrońców i spokojnym strzałem pokonał bramkarza.

Od 23. minuty Uurgwaj grał z przewagą jednego zawodnika, po tym jak czerwoną kartką ukarany został Jose Quinteros. Dziesięć minut później na 2:0 podwyższył Edinson Cavani, który trafił do siatki z sześciu metrów po zgraniu piłki przez Diego Godina.

Tuż przed przerwą trzeciego gola dołożył Luis Suarez, który również wykorzystał zgranie piłki przez Sebastian Caceresa po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

W drugiej połowie padła tylko jedna bramka. W 80. minucie wynik spotkania na 4:0 ustalił… Arturo Mina, który niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki.

Urugwaj – Ekwador 4:0 (3:0)

1:0 Lodeiro 6′
2:0 Cavani 33′
3:0 L. Suarez 44′
4:0 Mina (sam.) 80′