Copa America: Urugwaj na remis z Japonią

Oscar Tabarez

Remisem 2:2 zakończyło się starcie z udziałem Urugwaju i Japonii w ramach Copa America toczonego na stadionach w Brazylii. Dla ekipy z Azji dwa trafienia zaliczył Koji Miyoshi, z kolei bramki dla Urusów zdobyli Luis Suarez oraz Jose Maria Gimenez.

Obie ekipy przystępowały do swojej potyczki na Arena do Gremio w różnych nastrojach. Urugwajczycy pokonali przed kilkoma dniami aż 4:0 z Ekwadorem, Japonia natomiast w podobnych rozmiarach przegrała z Chile. Tym samym faworytem potyczki byli podopieczni Oscara Tabareza.

Dość niespodziewanie zespołem aktywniejszym w pierwszym kwadransie rywalizacji byli Japończycy. Już w trzeciej minucie bliski zdobycia bramki był Shinji Okazaki, ale jego próba była nieznacznie niecelna. Tymczasem w 14. minucie gola dla Urugwaju próbował strzelić Luis Suarez, oddając uderzenie głową, ale na posterunku był bramkarz.

Pierwsze trafienie w meczu padło 24. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Miyoshi. 22-latek wykorzystał podanie od Gaku Sibasakiego, oddając strzał przy krótkim słupku. Radość z prowadzenie w szeregach Japończyków nie trwała długo, bo w 32. minucie napastnik FC Barcelony w osobie Suareza doprowadził do wyrównania, wykorzystując rzut karny.

Po zmianie stron przedstawiciele kontynentu azjatyckiego po raz drugi objęli prowadzenie, gdy swoją drugą bramkę w spotkaniu zdobył Miyoshi. Tym razem zawodnik Yokohama F. Marinos wykorzystał błąd golkipera Urusów, pokonując go strzałem z bliska.

Ostatnie słowo należało jednak do teamu Tabareza, który w 66. minucie wyrównał stan rywalizacji. Gola na wagę remisu strzelił obrońca Atletico Madryt w osobie Jose Gimeneza, który popisał się celnym strzałem głową. Do końca zawodów wynik już się nie zmienił i mecz zakończył się podziałem punktów.

Urugwaj – Japonia 2:2 (1:1)

0:1 Miyoshi 24′
1:1 Suarez 32′ (k.)
1:2 Miyoshi 59′
2:2 Gimenez 66′