Copa America: Kolumbia pokonała Argentynę!

Copa America 2019
Na zdjęciu: Copa America 2019

Reprezentacja Kolumbii pokonała 2:0 Argentynę w hicie grupy B Copa America. Bramki zdobywali Roger Martinez i Duvan Zapata.

Przed spotkaniem za faworyta uznawani byli Argentyńczycy, ale Kolumbijczycy ze swoim potencjałem zdawali sobie sprawę, że mogą sprawić rywalom problemy. I taki też był ich cel.

W pierwszej połowie kibice nie obejrzeli ani jednego gola. Na trafienia trzeba było poczekać do drugiej odsłony spotkania. Argentyńczycy mieli swoje okazje, ale nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie Ospiny.

Tymczasem w 71. minucie prowadzenie objęła Kolumbia. Z piłką w pole karne z lewej stronie świetnie wpadł Roger Martinez, a następnie mocnym uderzeniem w długi róg pokonał Armaniego.

Cztery minuty przed zakończeniem meczu drugiego gola dla Kolumbii zdobył Duvan Zapata, który wykorzystał dogranie Jeffersona Lermy wzdłuż linii bramkowej.

Argentyna – Kolumbia 0:2 (0:0)

0:1 Martinez 71′
0:2 Zapata 86′

Argentyna: Armani – Saravia, Pezzella, Otamendi, Tagliafico – Rodriguez (67′ Pizarro), Paredes – Lo Celso, Messi, Di Maria (46′ De Paul) – Aguero (79′ Suarez)

Kolumbia: Ospina – Medina, Mina, Sanchez, Tesillo – Cuadrado (64′ Lerma), Barrios, Uribe – James, Falcao (81′ Zapata), Muriel (14′ Martinez)