Copa America: Chile z pełną pulą

Copa America 2019
Na zdjęciu: Copa America 2019

W meczu grupy C fazy grupowej Copa America piłkarska reprezentacja Chile pokonała 2:1 Ekwador. Taki stan rzeczy sprawił, że obrońcy mistrzowskiego tytułu z dorobkiem sześciu punktów wyprzedzają drugi Urugwaj.

Podopieczni Hernana Dario Gomeza przystępowali do swojej potyczki po lekcji piłki nożnej, jaką otrzymali od Urusów. Z kolei Chilijczycy w pierwszej serii gier rozprawili się z Japonią.

Wynik meczu został otwarty już w ósmej minucie, gdy płaskim strzałem obok słupka popisał się Jose Pedro Fuenzalida. Chile jednocześnie szybko objęło prowadzenie. Radość w szeregach ekipy Reinaldo Ruedy Rivery nie trwała jednak długo, bo w 26. minucie gola z rzutu karnego podyktowanego za faul bramkarza strzelił Enner Valencia.

Po zmianie stron ostateczny cios zadali jednak Chiljczycy. W roli głównej wystąpił Alexis Sanchez, popisując się precyzyjnym strzałem z obrębu pola karnego w 51. minucie, dzięki czemu Chile po dwóch rozegranych spotkaniach legitymuje się sześcioma “oczkami”.

W ostatniej kolejce fazy grupowej Ekwadorczycy zmierzą się z Błękitnymi samurajami. Arcyciekawie zapowiada się jednak batalia Urugwaju z Arturo Vidalem i spółką, bo konfrontacja ta zdecyduje, kto wygra grupę C.

Ekwador – Chile 1:2 (1:1)

0:1 Fuenzalida 8′
1:1 Valencia 26′ (k.)
1:2 Alexis Sanchez 51′