Copa America: Argentyna ponownie bez wygranej

Lionel Messi

Reprezentacja Argentyny pozostaje bez zwycięstwa w rozgrywanym na brazylijskich boiskach turnieju Copa America. La Albiceleste tym razem tylko zremisowali 1:1 z Paragwajem. Po tym spotkaniu zajmują ostatnie miejsce w grupie B.

Reprezentacja Argentyny już w pierwszym spotkaniu sprawiła ogromny zawód swoim kibicom, przegrywając 0:2 z Kolumbią. Teraz nie mogła sobie pozwolić na stratę punktów, która mocno skomplikowałaby ich sytuację przed ostatnim spotkaniem fazy grupowej.

Po pierwszej połowie meczu, który rozgrywany był w Belo Horizonte na prowadzeniu był jednak Paragwaj. W 37. minucie Armaniego uderzeniem ze środka pola karnego pokonał Richard Sanchez, który wykorzystał dogranie piłki przez Miguela Almirona z lewej strony boiska spod linii końcowej.

W 57. minucie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny za Argentyny za zagranie piłki ręką jednego z obrońców. Z jedenastu metrów do wyrównania doprowadził Lionel Messi.

Sześć minut później Paragwaj ponownie mógł być na prowadzeniu, ale Derlis Gonzalez nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego za faul w “szesnastce”. Ostatecznie wynik 1:1 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Po dwóch kolejkach grupowych zmagań, reprezentacja Argentyny zajmuje czwarte miejsce z zaledwie jednym punktem na koncie. W ostatnim spotkaniu zmierzy się z trzecim Katarem.

Argentyna – Paragwaj 1:1 (0:1)

0:1 Sanchez 37′
1:1 Messi (k.) 57′