Concacaf Gold Cup 2019
Concacaf Gold Cup 2019

CONCACAF Gold Cup: Amerykanie najlepsi w grupie D

Dzisiejszej nocy poznaliśmy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Złotego Pucharu CONCACAF – Trynidad i Tobago oraz Gujana pożegnały się z rozgrywkami remis, natomiast pierwsze miejsce w grupie wywalczyli Amerykanie, którzy skromnie pokonali reprezentację Panamy.

Czytaj dalej…

Areną spotkań kończących pierwszą część mistrzostw strefy CONCACAF było Children’s Mercy Pak w Kansas – najpierw na murawie pojawiły się zespoły, które po dwóch porażkach nie miały już żadnych szans na awans do ćwierćfinału. Dziewięć minut po przerwie, wynik otworzyła Gujana, po tym jak kapitalnym uderzeniem popisał się Danns, obijając po drodze poprzeczkę. Honorowy punkt uczestnikom MŚ 2006 zapewnił jednak dziesięć minut przed końcem Molino, który po dograniu Garcii minął bramkarza i posłał futbolówkę do pustej bramki.

W drugim spotkaniu, gospodarze turnieju mieli okazję zrewanżować się Panamie za to, że w eliminacjach do mundialu 2018, Los Canaleros do spółki z Hondurasem wypchnęli USA poza miejsca gwarantujące awans do MŚ. Sztuka ta Amerykanom się powiodła, albowiem jedynego gola w 66. minucie zdobył Altidore, który po centrze z rzutu rożnego, popisał się skuteczną przewrotką.

Trynidad i Tobago – Gujana 1:1 (0:0)
0:1 Danns 54′
1:1 Molino 80′

Panama – Stany Zjednoczone 0:1 (0:0)
0:1 Altidore 66′

CONCACAF Gold Cup – plan ćwierćfinałów

W Polsce, mecze ćwierćfinałowe Złotego Pucharu CONCACAF śledzić będzie można w noce z soboty na niedzielę oraz z niedzieli na poniedziałek. Poniżej przedstawiamy szczegółowy plan spotkań, których stawką jest miejsce w strefie medalowej:

Niedziela, 30 czerwca:
01:00 Haiti – Kanada
03:30 Meksyk – Kostaryka
23:30 Jamajka – Panama

Poniedziałek, 1 lipca:
02:00 Stany Zjednoczone – Curacao

Komentarze